Cyprus Rally 2018 - Etap dla Nordgrena

sob, 16 czerwca 2018 godz. 15:43:54 skomentuj rajdy

fot. FIA ERC

Juuso Nodgren i Tapio Suominen najszybciej pokonali zamykający sobotnie zmagania oes Cyta Stavrovouni 2 i zakończyli pierwszy etap Rajdu Cypru jako liderzy klasyfikacji generalnej. Załoga Skody Fabii R5 ma za sobą duety Galatariotis/Ioannou (+4,6), Magalhaes/Magalhaes (+8,8) oraz Al-Attiyah/Baumel. Czołową piątkę zamykają Herczig i Ferencz (+1:01,9). Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak tracą blisko 10 minut.

- Wiele nauczyliśmy się na Rajdzie Akropolu, który był bardzo trudny. Trzeba jechać czysto i przetrwać. Nie spodziewałem się tak wielu luźnych kamieni i głazów - mówił Nordgren.

- Zdałem sobie sprawę, że muszę ukończyć ten dzień i zdobyć punkty. Mam nadzieję, że jutro wywalczymy dobrą pozycję. Wraz z zespołem wykonaliśmy dobrą pracę. Na razie jest w porządku. Jesteśmy zmęczeni unikaniem głazów. Ten rajd jest bardzo trudny i inny niż pozostałe - podsumował Magalhaes.

- Jest w porządku. Trzymamy się naszej pozycji. Staramy się jechać dalej. Napompujemy koło by zobaczyć jak jest źle. Nie mamy więcej kół zapasowych - informował Al-Attiyah.

- Nie mieliśmy dzisiaj problemów. Starałem się jechać czystą linią na asfaltowych partiach. Jesteśmy szczęśliwi z tego, że tu jesteśmy - mówił Herczig.

fot. FIA ERC