ERC i rallycross w planach Østberga

śro, 1 listopada 2017 godz. 11:55:35 skomentuj rajdy
Tagi: Ostberg

Mads Østberg | Fot. Michelin Motorsport

Mads Østberg powiedział norweskiemu magazynowi Parc Fermé, że ma oferty na starty w rallycrossie w sezonie 2018, ale nie zamierza zmieniać dyscypliny i jeżeli spróbuje rallycrossu, nie będą to całe mistrzostwa świata. Mads chciałby również włączyć do kalendarza więcej rund ERC. W tym roku pokazał się w Rajdzie Rzeszowskim. Co do WRC, plany nie są jeszcze sprecyzowane.

- Nie pojedziemy w taki sam sposób, jak w tym roku - oświadczył 30-latek. - Z nowymi samochodami WRC stało się to bardziej skomplikowane. Musisz polegać na ścisłej współpracy z fabryką. Jeżeli prywatnie obsługujesz nowy samochód WRC, źle to działa. Widzieliśmy to na własnym przykładzie i nie zastosujemy tego samego rozwiązania, jeżeli będziemy prowadzić nasz zespół.

Alternatywą byłoby powalczenie o dobry wynik w wybranych rajdach, jednak ambicją Madsa pozostaje udział w pełnym cyklu. - Chodzi o złożenie całego sezonu - powiedział Østberg. - Oczywiście, chcę zaliczyć całe mistrzostwa. To jest moją ambicją. Nie jestem jednak pewny, czy to się uda.

Fot. Michelin Motorsport