Rally Argentina 2018 - El Condor dla Mikkelsena

nie, 29 kwietnia 2018 godz. 14:55:48 skomentuj rajdy
Tagi: Mikkelsen

Mikkelsen/Jæger | Fot. Hyundai

Andreas Mikkelsen wygrał pierwszy niedzielny odcinek Rajdu Argentyny, Copina - El Condor, odwrócony w porównaniu z tradycyjną trasą. Sébastien Ogier stracił pół sekundy, prowadzący Ott  Tänak - 2,1 sekundy. Esapekka Lappi przebił oponę i spadł na ósme miejsce.

- Jest dużo czyszczenia - informował Andreas Mikkelsen. - Odcinek staje się coraz szybszy i to nas trochę martwi.

 - Fajnie było przejechać odcinek w przeciwnym kierunku/ Nie jest zbyt dziurawy - powiedział Sébastien Ogier. - OK, leżało parę luźnych kamieni, ale ogólnie nie było źle. Dani ma tylko 50 sekund przewagi. Ozywiście, że go dogonię!

Przewaga Otta Tänaka wzrosła do 49 sekund. - Myślę, ze trudno będzie po południu zdobyć jakieś punkty, choć wszystko jest możliwe. Kto wie...

Kris Meeke ustąpił Estończykowi o siedem dziesiątych. - Odcinek naprawdę mi się podobał. Próbuję czegoś nowego w ustawieniu na Portugalię i wygląda na to, że pomysł działa. Po prostu staram się zebrać informacje przed następną rundą.

Thierry Neuville stracił 4,6 s do Mikkelsena. - Nie musiałem cisnąć na tym odcinku. Po prostu chciałem sprawdzić notatki i zaliczyć czysty przejazd.

- Nie podejmuję ryzyka - wyjaśnił Dani Sordo. - Na środku drogi leży dużo kamieni i nie chcę czegoś uszkodzić. To był czysty przejazd.

- Wyczucie nie było tak dobre, jak w ubiegłym roku, a wtedy szwankowały hamulce - komentował Elfyn Evans. - Nie było perfekcyjnie, ale jest OK.

Pontus Tidemand, najszybszy w WRC 2, uzyskał ósmy czas w generalce. - Będziemy próbować. On (Rovanperä) cisnął wczoraj rano, choć tego nie oczekiwano, więc teraz spróbujemy to odrobić. Mamy fajną walkę. Zobaczymy, co się wydarzy.

Teemu Suninen startuje jako drugi - za Khaledem al-Qassimim. - To była czysta, bezpieczna jazda. Odcinek okazał się naprawdę śliski, ale to dla mnie dobre doświadczenie.

Esapekka Lappi uszkodził prawe tylne koło. - Przebiliśmy oponę na trzecim zakręcie, tak samo jak w piątek. Utrzymywałem się na drodze, w nic nie uderzyłem.