ADAC Rallye Deutschland 2018 - Dwie Toyoty w czołowej trójce

sob, 18 sierpnia 2018 godz. 12:47:04 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak i Martin Jarveoja utrzymują prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Niemiec i po pierwszej sobotniej pętli rywalizacji mają 14,1 sekundy przewagi nad Sebastienem Ogierem i Julienem Ingrassią.

- Starałem się poprawić na tym odcinku i miałem lepsze wyczucie. Moim celem na popołudnie jest znalezienie właściwego balansu i dobra pętla - podsumował Tanak.

- Na szczycie tabeli z czasami zawsze jest Toyota. Atakuję bardzo mocno. Poprzedni oes był wręcz perfekcyjny. Wygląda na to, że pokonanie ich nie jest możliwe. Atakuję tak mocno jak potrafię, bez głupiej jazdy. Pod ich maską coś dobrze działa - mówił Ogier.

Za plecami czołowej dwójki trwa zacięta walka między czterema załogami. Jak na razie najniższy stopień podium zajmują Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+41,8), którzy mają 0,1 sekundy przewagi nad Thierry Neuvillem i Nicolasem Gilsoulem (+41,9). Kolejne miejsca zajmują załogi Sordo/Del Barri (+43,7) i Lappi/Ferm (+49,8)

- Nie jestem do końca zadowolony z mojej formy. Niektórzy byli nieco szybsi ode mnie. Może hamuję za późno - mówił Latvala.

- Nie ma szans, byśmy mogli utrzymać prędkość czołówki. Bardzo mocno atakuję. W zeszłym roku nie jechałem tego odcinka i byłem na limicie - komentował Neuville.

- Było dobrze. Droga ma inną charakterystykę. Było dużo bardziej czysto - donosił Lappi.

Punktowaną dziesiątkę jak na razie uzupełniają Craig Breen i Scott Martin (+1:00,8), Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (+1L24,6), Teemu Suninen i Mikko Markkula (+1:42,4) oraz Mads Ostberg i Torstein Eriksen (+1:49,0).

- Dziś bawię się. To był dobry i szybki oes. Postaram się awansować tak wysoko, na ile pozwoli mi samochód - zapowiadał Breen.

- Staram się jechać jak najlepiej. Na każdym skrzyżowaniu sprawdzam coś innego i chciałbym, by w końcu coś zadziałało. W Niemczech mamy wiele skrzyżowań! Rozgryziemy to - mówił Mikkelsen.

- Zmierzamy we właściwym kierunku, ale na ostatnim odcinku popełniłem kilka błędów - informował Suninen.

- Czasy nie są straszne. Biorąc pod uwagę długość odcinka, na Panzerplatte nie było źle. Staramy się pracować nad ograniczeniem podsterowności - mówił Ostberg.

Zamykający pętlę oes Römerstraße 1 najszybciej pokonał Craig Breen. Drugi czas na ponad 12-kilometrowej próbie uzyskał Esapekka Lappi (+0,3), a kolejne miejsca wywalczyli Ott Tanak (+0,5), Mads Ostberg (+0,5) i Jari-Matti Latvala (+1,6). Z trasy odcinka wypadł Elfyn Evans, który urwał koło w swojej Fieście WRC i nie był w stanie kontynuować jazdy.

fot. TGR WRC