Dwa Mirage R5 w APRC

pon, 20 marca 2017 godz. 09:40:51 skomentuj rajdy

Ketomaa/Lukka | Fot. MPart AB

Po udanym debiucie Mitsubishi Mirage R5 w APRC podczas ubiegłorocznego Malaysian Rally (Jari Ketomaa zajął drugie miejsce za Gauravem Gillem w Fabii R5), szwedzka firma MPart AB zapowiedziała wystawienie dwóch samochodów w całym cyklu mistrzostw Azji i Pacyfiku. Kierowcami będą Jari Ketomaa i Robert Blomberg, który w poprzednim sezonie jeździł Mirage R5 w Wielkiej Brytanii i wygrał National B Cup w BRC.

FIA dopuściła Mirage R5 do klasy AP4 w APRC. Mitsubishi będą rywalizować o punkty z homologowanymi samochodami R5, R4 i NR4. - Jestem niezwykle zmotywowany przed mistrzostwami Azji i Pacyfiku - powiedział Jari Ketomaa. - Naprawdę chciałbym je wygrać! Myślę, że jako zespół możemy tego dokonać. Mistrzostwa posiadają bardzo wysoką rangę. Dodanie do mojego dorobku tytułu przyznawanego przez FIA byłoby fantastyczne!

Dwa Mitsubishi Mirage R5 opuściły Szwecję i za sześć tygodni dopłyną do Nowej Zelandii. W terminie 28-30 kwietnia odbędzie się International Rally of Whangarei, pierwsza runda APRC.

Fot. facebook.com/MitsubishiR5Official