Duże zmiany w i20 Coupe WRC

czw, 14 marca 2019 godz. 15:52:48 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Hyundai Motorsport planuje wprowadzić duże zmiany w homologacji i20 Coupe WRC, by zapewnić koreańskiej marce lepsze warunki w walce o mistrzostwo świata w sezonie 2019. Dwa jokery homologacyjna mają zostać wykorzystane przed Rajdem Finlandii.

- Gdy zostałem poproszony o objęcie nowego stanowiska, wiedziałem, że będzie trudno. Wiedziałem, że w lipcu otrzymamy nową homologację, której zadaniem jest czerpanie z auta wszystkiego co najlepsze. W Birmingham mówiłem, że nie jestem Jezusem i nie potrafię czynić cudów, ale nie są one nam potrzebne. Wymagane jest pragmatyczne podejście i właściwa praca. Mamy nowe części do przetestowania i w międzyczasie równolegle pracujemy z rajdu na rajd. Koncentrujemy się na lipcowej homologacji i rozwoju przyszłorocznego auta - mówił Adamo dla motorsport.com.

- Jestem w sporcie motorowym od 1989 roku. Nie boję się wyzwań. Nigdy nie przyjeżdżam na rajd z myślą, że przegram. Razem z moimi ludźmi twardo walczymy. Nie martwię się Korsyką. Mój zespół ma ducha zwycięzców. Pojedziemy tam i zrobimy wszystko, by wygrać. Jeśli pojedziemy tam z myślą, że jesteśmy najlepsi, to będzie głupie, ale poddanie się przed startem będzie jeszcze głupsze - dodał, odnosząc się do faktu, że ostatnie asfaltowe zwycięstwo Hyundaia w WRC miało miejsce w 2017 roku.

fot. Hyundai Motorsport