Kennards Hire Rally Australia 2018 - Duże zmiany trasy Rajdu Australii

wto, 3 lipca 2018 godz. 09:05:29 skomentuj rajdy

Tanak/Jarveoja | fot. M-Sport

Organizatorzy Rajdu Australii, który stanowi ostatnią rundę WRC 2018, przedstawili pierwsze informacje dotyczące trasy tegorocznej rywalizacji. Załogi pokonają jedynie osiem z 24 odcinków, które znają z poprzedniej edycji imprezy. Pozostałe zostały zmodyfikowane lub są zupełnie nowe.

Największą zmianą jest zrezygnowanie z liczącego 50 kilometrów oesu Nambucca, który w pewnej części zostanie wykorzystany na oesie Argents Hill Reserve, który będzie mierzył 28,84 km i będzie najdłuższy w harmonogramie. Superoes Raleigh Raceway zostanie wykorzystany dwukrotnie, a odcinek wzdłuż nadbrzeża zostanie zmodyfikowany tak, by załogi pokonały hopę oraz watersplash. Odcinek Wedding Bells 18 będzie pokonywany w odwrotnym kierunku, co oznacza, że samochody na hopie powinny latać jeszcze dalej.

- Rajd Australii będzie największym rajdowym wydarzeniem w tej części świata i punktem kulminacyjnym jednego z najbardziej ekscytujących sezonów mistrzostw świata w ostatnich latach. Lider serii: Thierry Neuville i jego najgroźniejszy rywal: Sebastien Ogier, będą walczyć do ostatniego odcinka. Nie możemy być bardziej podekscytowani nadchodzącym rajdem i nową trasą, którą opracowali nasi organizatorzy - mówił Ben Rainsford, dyrektor imprezy.

fot. M-Sport