ADAC Rallye Deutschland 2018 - Duża strata Ogiera

sob, 18 sierpnia 2018 godz. 16:14:33 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier, który walczył z Ottem Tanakiem o zwycięstwo w Rajdzie Niemiec, może zapomnieć o dobrym wyniku po tym jak stracił blisko dwie minuty na odcinku Panzerplatte.

- Złapałem kapcia. Nie wiem, jak to się stało. Jechałem normalną linią. Wiemy, że z taką ilością kamieni to loteria - informował Ogier.

Blisko 39-kilometrowy oes najszybciej przejechał Dani Sordo, który o 0,2 sekundy pokonał Otta Tanaka. Trzeci czas zanotował Thierry Neuville (+5,4), a czwarty był Jari-Matti Latvala (+5,7). Czołową piątkę zamknął Craig Breen (+6,9).

- Jestem zadowolony z samochodu i mojej dyspozycji na tym odcinku. Rano też było dobrze. Chcę dobrze przejechać kolejne odcinki, ponieważ wydaje się, że Toyoty są szybsze - komentował Sordo.

- Miałem kapcia na poprzednim odcinku. Na tym oesie byłem rozproszony, ponieważ widziałem, że Seb jest blisko mnie. Odpuściłem - mówił Tanak.

- To część gry. Możesz przypomnieć sobie, co przytrafiło się mi w zeszłym roku. Wydaje mi się, że Seb złapał kapcia. Auto jest w porządku. Utrzymywałem spokojny rytm i nie podejmowałem żadnego ryzyka - komentował Neuville.

- Nie atakowałem tak mocno jak chciałem. Na ten oes nie mam najlepszych opon. Na szczęście będziemy mieli strefę zmiany kół - mówił Breen.

Szósty czas uzyskał Esapekka Lappi (+8,1), siódmy był Teemu Suninen (+10,3), ósmy Andreas Mikkelsen (+15,0), a dziewiąty Mads Ostberg (+17,4).

- Nie było perfekcyjnie. Jest ciężko, ale myślę, że dobrze zarządzam oponami. Auto jest lepsze niż rano, jednak brakuje mi idealnego wyczucia - relacjonował Lappi.

- Zmagam się z oponami. Ciężko nimi zarządzać. To mój drugi raz tutaj w samochodzie klasy WRC i być może to jest część nauki - mówił Suninen.

- Nie jestem zadowolony, gdy widzę mój czas, ponieważ mam dobre wyczucie auta. Potrzebuję więcej czasu w samochodzie, by zrozumieć jak nim jechać - tłumaczył Ostberg.

W klasyfikacji generalnej czołową szóstkę tworzą Tanak, Sordo (+42,8), Latvala (+47,9), Neuville (+49,5), Lappi (+1:01,8) i Breen (+1:09,2). Ogier (+1:56,4) spadł na dziewiąte miejsce i traci do poprzedzającego go Suninena 1,1 sekundy.

W WRC2 na fotelu lidera utrzymał się Eric Camilli. Na drugie miejsce awansował Stephane Lefebvre (+25,0), który ma 0,6 sekundy przewagi nad Fabio Andolfim i 1,2 sekundy nad Kajetanem Kajetanowiczem. Polak ma 5,2 sekundy zapasu nad Kalle Rovanperą, za którym wściekle odrabia straty Jan Kopecky (+45,7). Na Panzerplatte Czech pokonał Lefebvre'a o 11,1 sekundy, a liderującego Camilliego o 19,3 sekundy. Łukasz Pieniążek awansował na dziewiąte miejsce.

fot. M-Sport