GEKO Ypres Rally 2013 - Drugie miejsce jest bardzo ważne

sob, 29 czerwca 2013 godz. 21:29:04 skomentuj rajdy
Tagi: bouffier, solowow

Bouffier/Vanneste | Fot. ERCBryan Bouffier zabrał na ostatnią pętlę pięć twardych Michelinów i wygrał Nieuwkerke 2 z przewagą 0,9 sekundy nad Craigiem Breenem, 4,1 s nad Freddym Loixem, 11,3 s nad Michałem Sołowowem.

- Opony są bardzo podobne - wyjaśnił Bryan Bouffier. - Czas jest OK. Zaliczyliśmy czysty przejazd. Staram się utrzymać koncentrację. To drugie miejsce jest dla nas bardzo ważne.

Craig Breen wyjaśnił, dlaczego wybrał miękkie Micheliny. - Jest bardzo mała różnica pomiędzy dwoma rodzajami opon. Nie możemy uzyskać przewagi nad tymi dwoma facetami, więc spróbowaliśmy innego rozwiązania. Jestem całkiem zadowolony. To był dla nas bardzo udany weekend.

- Nie widzę powodu, dla którego miałbym jechać szybko - powiedział Freddy Loix, korzystający z twardych opon. - Wczoraj pokazałem, że możemy być szybcy. Dzisiaj musimy dojechać do mety. Trochę zwolnię na ostatnim odcinku. Najważniejsza jest meta.

Michał Sołowow założył miękkie opony. - To był naprawdę dobry odcinek. Fajnie się jechało i poprawiliśmy czas.

- Wszystko jest w porządku - informował Andreas Aigner. - Jedziemy na luzie. Staramy się dotrzeć do mety.

- Jesteśmy dopiero na początku - zaznaczył Kris Meeke. - To nowa generacja samochodów. Z każdym odcinkiem dużo się uczymy. Nie przejeżdżałem tego oesu za pierwszym razem i teraz wykonaliśmy obrót.

- Jest naprawdę fajnie - komentował Thierry Neuville. - Musimy porównać czas z załogami jadącymi za nami. Dla mnie był to udany przejazd. Trzeba trochę popracować nad samochodem, wprowadzić drobne zmiany, ale nic wielkiego.

Fot. ERC