Druga lokata Borowiczów

nie, 26 lutego 2006 godz. 07:34:37 skomentuj rajdy

Fot. rally-america.comBracia Robert i Mariusz Borowiczowie jadący Imprezą WRX STI klasy Open, zajęli drugą lokatę w dwóch rajdach rozgrywanych w ramach rundy Rally America National Championship. Młoda załoga z Romeoville w Illinois, finiszowała 1.06,8 za Mitsubishi Talonem Cary'ego Kendalla w Trespasses Wil (7 piątkowych oesów), po czym w regionalnym 100 Acre Wood (12 oesów, dwa odwołane) również znalazła się na drugim miejscu w generalce, 40,5 sekundy za Kendallem.

Marcin Kowalski i Maciej Sawicki w Mitsubishi Eclipse, wygrali klasę G5 w drugiej rundzie mistrzostw USA, zajmując 15 lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu. Dodatkowo mogli się pochwalić piątym miejscem w generalce rundy Rally America Regional Rally Championship. Wojciech Okula i Adam Pelc rywalizujący Subaru w klasie Production GT, odpadli na dziesiątym z 19 oesów.

Ubiegłoroczny debiutant roku, Ken Block jadący Imprezą N12, odniósł w Salem pierwsze zwycięstwo w karierze. Po piątkowym etapie, Kalifornijczyk przegrywał o 9 sekund z kolegą z zespołu Subaru USA, Travisem Pastraną, ale na drugiej sobotniej próbie motocyklowa supergwiazda przeżyła przygodę przy 190 km/godz. Pastrana zahaczył o pieniek, uderzył w drzewo lewą tylną stroną N12-ki, po czym poobijał o drzewa prawą stronę samochodu. Z uszkodzonego zbiornika wyciekało paliwo i załoga poddała się na następnym oesie.

Alfredo de Dominicis wynajął Imprezę N10 z zespołu Rocket Rally Racing Pata Richarda. Były uczestnik PCWRC, "Dedo" nie był zadowolony z drugiego miejsca, stwierdził, że przyjechał do Stanów, żeby wygrywać rajdy. Siódmy po pierwszym dniu, Australijczyk Andrew Pinker wspiął się N-ką na podium. Matthew Iorio, w 2005 mistrz klasy Open, zaprezentował nowe Subaru, ale już na OS 1 urwał się przewód intercoolera, a potem wysiadło wspomaganie.

W rajdach debiutował kolejny freestyle'owy motocrossowiec, Kenny "The Cowboy" Bartram. Seryjnym New Beetlem zajął 18 miejsce i obiecał, że w kwietniu pojawi się mocniejszym sprzętem na Oregon Trail. Gwiazdę z Oklahomy, zwycięzcę Red Bull X Fighters 2002, namówił do startu Travis Pastrana.

100 ACRE WOOD RALLY
1. Ken Block/Alex Gelsomino (USA) Subaru Impreza WRX STI 1:32.14,7
2. Alfredo de Dominicis/Max Daddoveri (I) Subaru Impreza WRX STI +47,7
3. Andrew Pinker/Robbie Durant (AUS/GB) Subaru Impreza WRX STI +1.50,3 (1. N)
4. Otis Dimiter/Alan Ockwell (USA) Subaru Impreza WRX +2.39,2
5. Tanner Foust/Scott Crouch (USA) Subaru Impreza WRX +2.44,2 (1. PGT)
6. Chris Gilligan/Joe Petersen (USA) Mitsubishi Lancer Evo IV +4.59,1
7. George Plsek/Jeff Burmeister (USA) Mitsubishi Lancer Evo VI +5.18,3
8. Matthew Johnson/Carl Fisher (USA) Subaru Impreza WRX +6.07,5 (2. PGT)
9. Matt Iorio/Ole Holter (USA) Subaru Impreza WRX STI +6.22,1
10. Eric Langbein/Jeremy Wimpey (USA) Subaru Impreza WRX +7.22,8 (3. PGT)