Rally Italia Sardegna 2018 - Dramaty na koniec etapu

pią, 8 czerwca 2018 godz. 19:06:18 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia mają za sobą udane popołudnie w Rajdzie Sardynii i ukończyli pierwszy etap jako liderzy siódmej rundy WRC.

- To było dobre popołudnie – przyznał Ogier. – Jechałem być może bardziej w trybie ataku w porównaniu do poranka.

Wydarzeniami dziewiątego odcinka specjalnego zamykającego dzień były odpadnięcie Otta Tanaka i Teemu Suninena. Załoga Yarisa WRC zaliczyła twarde lądowanie po jednej z hop i doszło do uszkodzenia samochodu. Reprezentant zespołu Ford M-Sport wypadł z trasy, załodze nic się nie stało

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul   dotarli do mety Monte Barana 2 mocno poobijanym Hyundaiem. Są 18.9s za Ogierem.

- Miałem problemy z utrzymaniem się na drodze na początku. Założyłem nową przednia prawą oponę i lewy tył przed tym oesem i myślę, że duża różnica między oponami to załatwiła. Straciłem sporo czasu – przyznał Belg.

Pech rywali sprawił, że na trzecie miejsce awansowali Jari-Matti Latvala oraz Mikka Anttila (+37.2s).

- Mocno cisnąłem na ostatnim odcinku. Miałem drobny moment, ale trzymałem pełny gaz. Dziękuję Ottowi, że powiedział nam o uszkodzeniu po skoku, te informacje nam pomogły – powiedział Latvala.

Esapekka Lappi i Janne Ferm zajmują czwarte miejsce (+41.6s).

- Dobrze, dobrze. Nie byliśmy w stanie dostosować się do poprzednich oesów. Jechałem na skraju przyczepności. Dokonałem pewnych zmian w zawieszeniu i odczucia były teraz dobre – przekazał Fin.


Mads Ostberg i Torstein Eriksen są sklasyfikowani na piątym miejscu (+58.3s), Hayden Paddon i Sebastian Marshall na szóstym (+1:01.5), Craig Breen i Scott Martin tracą 1:26.0.

- Założyliśmy miękkie opony. Musiałem spróbować uzyskać dobrą pozycję na jutro - powiedział Ostberg.

- To był trudny, zdradliwy dzień - stwierdził Breen. - Kilka razy byłem w stanie cisnąć, ale mamy wciąż sporo pracy do wykonania.

OS9 wygrał Latvala. Taki sam czas uzyskali Lappi, Ogier i Ostberg, tracąc do Fina 1.1s.

W kategorii WRC2 liderami są Stephane Lefebvre i Gabin Moreau, ósma załoga rajdu. Jan Kopecky i Pavel Dresler tracą do nich 14s.  Na trzeciej pozycji są sklasyfikowani Nicolas Ciamin i Thibault de la Haye (+1:17.8), zamykając dziesiątkę w generalce.

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur po dzisiejszych przygodach są 5:45.5 za liderami.

Stephane Lefebvre

Jan Kopecky