Rally Finland 2017 - Dramat Latvali

sob, 29 lipca 2017 godz. 15:44:53 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala

Jari-Matti Latvala, który był niepokonany na sobotnich odcinkach specjalnych Rajdu Finalndii, zatrzymał się na drugim przejeździe Ouniinpohji i oddał fotel lidera w klasyfikacji generalnej rywalizacji. Fin najprawdopodobniej musi pogodzić się z awarią elektryki Yaria WRC.

Oes na swoje konto zapisał Esapekka Lappi, a dublet dla Toyoty zapewnił Juho Hanninen (+2,8). Trzeci rezultat uzyskał Thierry Neuville (+5,5), a czwarty był Kris Meeke (+6,4).

- Niestety widziałem numer na tylnej szybie. Nie chciałem zostać liderem w ten sposób. Szkoda. To nie jest miłe - mówił Lappi.

- Starałem się pozostać na czystej linii i nie ślizgać się za bardzo. Zobaczymy - relacjonował Hanninen.

- Wprowadziliśmy pewne zmiany, ale jest bardziej przyczepnie i samochód lepiej pracuje. Na śliskich odcinkach możemy tracić czas. Tutaj bawiliśmy się. To prawdopodobnie najlepszy oes na świecie - informował Neuville.

- Nie było perfekcyjnie, ale to niesamowity kawałek drogi - komentował Meeke.

Drugą czwórkę utworzyli Teemu Suninen (+6,7), Ott Tanak (+7,2), Elfyn Evans (+7,2) i Craig Breen (+9,4). Dziesiątkę skompletowali Mads Ostberg (+14,4) i Dani Sordo (+24,3).

- Bardzo szkoda Jari-Mattiego. On robił dobrą robotę tutaj - mówił Suninen.

- Zrobiłem pół obrotu. Po tym nie miałem idealnego rytmu, ale to był przyzwoity przejazd - podsumował Tanak.

- Przyczepność jest lepsza i mogliśmy jechać szybciej - oceniał Evans.

- To mój pierwszy prawidłowy przejazd tego odcinka i nie było najlepiej. Nie bawiłem się, szkoda. Skok był jedyną rzeczą, którą mogłem zrobić - mówił Ostberg.

- Ten odcinek jest niewiarygodny w tych samochodach. To tor w lesie. Niesamowite - mówił Sordo.

W klasyfikacji generalnej Lappi ma 54,1 sekundy przewagi nad Hanninenem. Na najniższy stopień podium awansował Suninen (+58,4). Drugą trójkę tworzą Evans (+1:04,6), Breen (+1:16,5) i Neuville (+1:32,6). Za Belgiem sklasyfikowani są Meeke (+2:02,7), Tanak (+2:14,2), Sordo (+3:40,3) i Ostberg (+4:23,6).

W WRC2 pomimo obrotu na odcinku lideruje Jari Huttunen. Fin ma ponad półtorej minuty przewagi nad Quentinem Gilbertem.