Doskonały trening przed Finlandią

pon, 9 lipca 2018 godz. 14:13:23 skomentuj rajdy

Craig Breen

Citroën Total Abu Dhabi WRT, podobnie jak Toyota i Hyundai, zdecydował się przerwać wakacyjną przerwę w kalendarzu WRC, wystawiając Craiga Breena w nadchodzącym Rajdzie Estonii.

Impreza oferuje podobną charakterystykę dróg jakie można spotkać w przypadku odcinków specjalnych Rajdu Finlandii. To dobre przygotowanie przed kolejną rundą WRC, która odbędzie się dniach 26-29 lipca.

Zobacz również: Tänak z jedynką, trzy załogi z Polski

- To będzie mój trzeci start tutaj po 2011 i 2015 roku. Chociaż oesy od tego czasu sporo się zmieniły, zapowiada się, że to będzie doskonałe przygotowanie do Rajdu Finlandii - powiedział Craig Breen. - Odcinki specjalne są niezwykle szybkie, w niektórych miejscach szybsze niż w Finlandii. Pomogą mi w ponownym przyzwyczajeniu się do wysokich prędkości, abym miał tempo od samego początku pod koniec lipca w Jyväskylä.

- Celem tego startu jest pomoc Craigowi w osiągnięciu możliwie jak najlepszej formy przed Finlandią - powiedział szef Citroen Racing, Pierre Budar. - To przydaje się również z technicznego punktu widzenia i uzupełnia testy umożliwiając nam korzystanie z większej różnorodności dróg.