Rally Finland 2018 - Dobre nastroje w Citroenie

czw, 26 lipca 2018 godz. 14:09:11 skomentuj rajdy

Mads Ostberg | fot. Red Bull

Mads Østberg/Torstein Eriksen oraz Craig Breen/Scott Martin uzyskali najlepsze wyniki na odcinku testowym przed Rajdem Finlandii.

Rezultaty z shakedownu nie zawsze przekładają się na wyniki w rajdzie. Jednak poczucie pewności nabyte podczas treningu przydaje się w trakcie rywalizacji, szczególnie w Finlandii, gdzie załogi osiągają duże prędkości.

- Ważne jest dobre wyczucie już na odcinku testowym - komentował Mads Ostberg. - To dowodzi, że wykonaliśmy dobrą pracę podczas przygotowań. Jestem bardzo zadowolony z balansu samochodu i dodatkowych poprawek. Podczas każdego przejazdu przyśpieszałem, więc czuję się pewnie. To mój ulubiony rajd w roku, nawet na zapoznaniu było fajnie na tych wspaniałych drogach.

- Po powrocie do działania po kilku miesiącach spędzonych z dala od WRC, bardzo podobała mi się jazda C3 WRC dzisiaj rano - powiedział Craig Breen. - Jednak rajd to będzie już inna sprawa. Trzeba pewności siebie i zaangażowania na tych oesach, ale dobrze, że w ten sposób rozpoczęliśmy weekend.