Dobra struktura WRC

czw, 10 sierpnia 2017 godz. 12:30:16 skomentuj rajdy

Tommi Makinen | fot. Toyota

Tommi Makinen wierzy, że obecny podział klas w Rajdowych Mistrzostwach Świata pomógł w rowoju młodym Finom, takim jak Esapekka Lappi, czy Teemu Suninen, którzy obecnie są jednymi z najgorętszych talentów w WRC.

Obydwaj zaliczyli świetne występy w tegorocznym Rajdzie Finlandii. 26-letni Lappi wygrał rajd. Teemu Suninen był w drodze po podium, ale po błędzie wylądował na czwartym miejscu. Dla Suninena to był dopiero drugi start za kierownicą Fiesty WRC.

Szef Toyota Gazoo Racing uważa, że okres spędzony w WRC 2 zdecydowanie pomógł w rozwoju kierowców przed wskoczeniem do samochodu WRC.

- Przed Esapekką i Teemu jest wspaniała przyszłość, a to oznacza, że obecne przepisy są bardzo dobre - powiedział Makinen dla wrc.com. - WRC2 jest świetną platformą szkoleniową dla młodych kierowców. Uważam to za absolutnie dobrą formułę i mam nadzieję, że FIA utrzyma te regulacje, bez większych zmian.

Makinen teraz nadzoruje rozwój Lappiego w zespole Toyoty. Zachowuje jednak ostrożność nalegając, że zwycięstwo jego rodaka w Finlandii nie od razu doprowadzi go do kolejnych sukcesów w WRC, szczególnie w tym roku.

- Widzieliśmy obiecujący start na Sardynii i w Polsce - powiedział Makinen. - Już po pierwszym razie w samochodzie byłem dość przekonany, że sprawi dużą niespodziankę w Finlandii. Nie jestem pewien, czy będzie gotowy do zwycięstwa gdziekolwiek, ale wygrana Finlandii oznacza, że natychmiast zrobił krok lub dwa naprzód.

fot. Toyota