Do wygrania Fiesta R5

śro, 25 października 2017 godz. 21:47:20 skomentuj rajdy

FIA Junior World Rally Championship

M-Sport przedstawił kolejne informacje dotyczące przyszłorocznych FIA Junior World Rally Championship.

Główną nagrodą w rywalizacji juniorów w sezonie 2018 jest Ford Fiesta R5.

Oprócz własnej Fiesty R5, mistrz FIA Junior WRC będzie miał pokryte koszty wpisowego do trzech rund WRC 2. Otrzyma również paliwo oraz pakiet opon na sezon WRC 2 2019.

Przypomnijmy, że załogi Fiest R2 obsługiwanych przez filię M-Sportu w Krakowie, będą rywalizować w pięciu rundach mistrzostw świata - na trzech rodzajach nawierzchni. Do kalendarza wybrano Szwecję, Korsykę, Portugalię, Finlandię i Turcję. Końcowy rajd będzie podwójną rundą.

Do końcowego rezultatu będą zaliczane cztery najlepsze wyniki. Runda w Turcji, gdzie zostanie rozegrany finał będzie punktowana podwójnie. By zachęcić kierowców do maksymalnej jazdy, każdy oesowy triumf będzie nagradzany dodatkowym punktem.

Rejestracja zawodników jest otwarta od 1 listopada. Selekcja kierowców zostanie przeprowadzona do 15 grudnia.

- Cieszymy się, że możemy przedstawić pakiet Junior WRC na przyszły rok – powiedział Maciej Woda. – Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rewolucyjnej nowej nagrody, którą jest Ford Fiesta R5 na własność. Chcemy, aby zwycięzcy byli w stanie kontynuować swoją karierę w WRC 2 w najlepszym możliwym zakresie, a z własnym samochodem zaliczą dodatkowe testy wymagane do nauki tego auta i przygotowania się do zawodów.