Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Czwórka w czternastu sekundach

sob, 6 października 2018 godz. 18:44:10 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia najlepiej wykorzystali problemy Otta Tanaka oraz Martina Jarveoji i po tym, jak załoga Toyoty zrezygnowała z jazdy na sobotnich odcinkach specjalnych Rajdu Wielkiej Brytanii, Francuzi awansowali na fotel lidera w klasyfikacji generalnej, którego nie oddali do końca dnia. Mistrzowie świata mają jednak tylko 4,4 sekundy przewagi nad załogą Latvala/Anttila i 11,8 sekundy nad duetem Lappi/Ferm. Z walki o podium z pewnością nie zrezygnuje także Craig Breen (+13,5) pilotowany przez Scotta Martina.

- Craig kręci dobre czasy. Jechałem z gazem w podłodze. Wydaje mi się, że samochód nie pasuje do tych odcinków. Daję z siebie wszystko i to samo zrobię jutro - mówił Ogier.

- Zatrzymałem się na nawrocie. Słońce oślepiało mnie. Próbowałem przejechać nawrót na drugim biegu, ale nie było dobrze. Jutro czeka nas długi dzień. To był drobny błąd - podsumował Latvala.

Drugą czwórkę otwierają Mads Ostberg i Torstein Eriksen (+34,1), za którymi sklasyfikowane są trzy załogi Hyundaia: Mikkelsen/Jaeger (+36,5), Paddon/Marshall (+45,4) i Neuville/Gilsoul (+55,5).

- To był naprawdę dobry dzień. Było znacznie lepiej niż wczoraj. Idziemy w dobrym kierunku. Zobaczymy, co będziemy w stanie zrobić jutro - mówił Mikelsen, który wygrał nieoficjalną klasyfikację drugiego etapu.

- Widzieliśmy w poprzednich latach, że z każdym przejazdem droga jest coraz bardziej śliska, więc tracimy czas. W porównaniu do tych, którzy jadą blisko mnie nie jest źle - mówił Neuville.
Kalle Rovanpera | fot. Skoda Motorsport
Punktowaną dziesiątkę jak na razie zamykają załogi Skody Motorsport, które przewodzą w WRC 2. Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen (+7:30,8) są lepsi od Pontusa Tidemanda i Jonasa Anderssona (+8:33,9). Jedenaste miejsce należy do trzecich w WRC 2: Greensmitha i Gelsomino (+9:19,4). Łukasz Pieniążek (+5:19,7) zakończył dzień na siódmym miejscu w stawce WRC 2. Do poprzedzającego go Pierre'a-Louisa Loubeta traci 36,1 sekundy.

Zamykający dzień 11-kilometrowy oes Gartheiniog 2 najszybciej pokonał Mikkelsen, który wyprzedził Breena (+2,3), Neuville'a (+4,5), Lappiego (+4,5), Ogiera (+5,2), Ostberga (+5,6), Paddona (+5,7) i Latvalę (+6,7).

Na jutro organizatorzy zaplanowali pięć odcinków specjalnych. Załogi najpierw zmierzą się z próbą Elsi (10,06), a następnie udadzą się na Power Stage Gwydir 1 (14,76) i asfaltowy oes Great Orme Llandudno 1 (8,03 km). Rajd zakończą ponowne przejazdy Gwydira i Great Orme. Dzień rozpocznie się o 8:22 czasu polskiego, a zwycięzców poznamy około godziny 14:00.

fot. M-Sport/Skoda Motorsport