Cztery zgłoszenia w APRC

czw, 3 maja 2018 godz. 08:28:42 skomentuj rajdy

Toyota Vitz AP4 | Fot. Mike Young MotorsportCztery załogi powalczą o punkty mistrzostw Azji i Pacyfiku w International Rally of Whangarei. APRC, kiedyś drugi najsilniej obsadzony rajdowy serial po mistrzostwach świata, obchodzi w tym roku 30 urodziny.

Z jedynką pojadą Mike Young i Malcolm Read, drugi raz po Rally Hokkaido 2017 korzystający z Toyoty Vitz AP4. Dwójkę nakleją na Fabię R5 koledzy Nowozelandczyków z Cusco Racing, Yuya Sumiyama i Takahiro Yasui. Stawkę uzupełniają Fabio Frisiero w Peugeocie 208 AP4 i Fuyuhiko Takahasi w Subaru.

Obsadę rajdu na Wyspie Północnej ratują uczestnicy mistrzostw Nowej Zelandii. Rekordzista Rally of Whangarei z czterema zwycięstwami, Hayden Paddon wsiądzie do Hyundaia i20 AP4+ z numerem 5. Nowym pilotem Haydena został Malcolm Peden, który miał przerwę w startach od 2015 roku. Aktualny mistrz Australii, Nathan Quinn otrzyma Fiestę R5 z Neil Allport Motorsports. Top 10 uzupełniają Ben Hunt w Subaru, Matt Summerfield w Mirage Proto, Dylan Turner w Audi S1 AP4, Rhys Gardner w Maździe 2 AP4. Z jedenastką startuje Richie Dalton, korzystający z polskiej Fiesty Proto. W sumie uzbierano 53 zgłoszenia.

W piątek po starcie z mostu Te Matau ā Pohe w Whangarei, załogi dwukrotnie przejadą kilometrowy superoes Pohe Island. W sobotę i niedzielę na trasie czeka 16 odcinków. Próby mierzą łącznie 277 km.

Toyota Vitz AP4 | Fot. Mike Young Motorsport

Fot. facebook.com/MikeYoungMotorsport