Czas na Szuter Cup 2017

pią, 19 maja 2017 godz. 08:55:54 skomentuj rajdy
Tagi: szuter cup

fot. Dominik Kalamus

W sezonie 2017 Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar rozegrany zostanie, jak w latach ubiegłych, w północno-wschodniej części Polski.

W kalendarzu znalazło się 5 rund, z czego do stałych pozycji takich jak Rajd Podlaski w Białymstoku (już w najbliższy weekend), Rajd Warmińskie Szutry w Jezioranach (17-18 czerwca), Rajd Kormoran (26-27 sierpnia) z bazą w Mikołajkach dołączyły dwie nowości – Rajd Suwalski z bazą w Suwałkach i kończący sezon w październiku Rajd Jonkowo w okolicach Olsztyna.

Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar tuż przed startem pierwszej rundy zdradził szczegóły dotyczące sponsora tytularnego cyklu oraz opublikował imponującą listę nagród.

W sezonie 2017 cykl będzie wspierany przede wszystkim przez Inter Cars S.A, co związane jest ze zmianą nazwy cyklu na Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar.

W cykl zaangażowała się również firma MSP Mielniczyn dystrybutor opon MRF oraz MSP-Auto.pl. Do grona Partnerów cyklu dołączyła również firma Polska Woda Sp. z o.o., która jest producentem i dostawcą Primavery - oficjalnej wody Szuter Cup.

Wszyscy Partnerzy będą wspierać cykl w realizacji celu na ten sezon. A cel jest jeden – nieustannie podnosić atrakcyjność rajdów organizowanych w ramach Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar zarówno w oczach zawodników jak i kibiców.

W tym roku pojawi się kilka udogodnień skierowanych do Zawodników. Wzorem rajdów mistrzowskich, Gestor cyklu w porozumieniu z firmą MSP Mielniczyn dystrybutorem opon MRF zapewni startującym załogom, na każdej rundzie, wsparcie w postaci opon dostępnych w Parku serwisowym, bez konieczności wcześniejszego ich zamawiania.

Niewątpliwą atrakcją dla Zawodników i zachętą do startów w cyklu będą cenne nagrody, przyznawane zarówno podczas poszczególnych rund jak i na koniec sezonu. Wygrane Zawodnicy będą mogli przeznaczyć na zakup wyposażenia bezpieczeństwa. Ponadto do wygrania będą komplety opon MRF.

Podczas każdej rundy osobie kierującej się zasadą fair play przyznawana będzie „Nagroda Fair Play ufundowana przez MSP-Auto.pl”. Zdobywcą tej nagrody może zostać zawodnik, dziennikarz, sędzia, kibic - każda osoba, która została zgłoszona i/lub wybrana przez kapitułę. O nagrodę może wnioskować zawodnik, dziennikarz, sędzia, kibic, serwisant, członek zespołu.

Osobie odznaczającej się niezłomnym duchem walki o wynik sportowy przyznana zostanie statuetka „Spirit of the rally ufundowana przez BPS Racing”. Zwycięzcą zostanie zawodnik, koordynator zespołu lub serwisant, który wykazał się największym duchem walki o wynik sportowy do samego końca.

Szczegóły dotyczące nagród oraz zasad ich przyznawania ogłoszone zostały w informacji opublikowanej przez Gestora cyklu na stronie SzuterCup.pl. Na tej stronie można znaleźć również m.in. informacje dotyczące poszczególnych rund, aktualnych klasyfikacji, profili zawodników.

Mamy nadzieję, że tegoroczny sezon ponownie spełni oczekiwania i zarówno Zawodnikom jak i kibicom dostarczy moc sportowych wrażeń.

fot. Dominik Kalamus