Citroen podał skład

wto, 5 września 2017 godz. 14:40:00 skomentuj rajdy

Citroen Racing

Po sześciotygodniowej przerwiem Rajdowe Mistrzostwa Świata powracają do akcji podczas RallyRACC Catalunya – Rally de España (5-8 października).

Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team wystawi trzy C3 WRC. Pojadą nimi: Kris Meeke/Paul Nagle, Stéphane Lefebvre/Gabin Moreau oraz Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson.

Craig Breen/Scott Martin w Katalonii zaliczą jedynie zapoznanie z trasą. Natomiast potwierdzono ich start w Wales Rally GB i Rally Australia.

- Mamy nadzieję, że na mieszanym Rajdzie Katalonii pojawimy się w czołówce. Jesteśmy szybcy na asfalcie i szutrze, a Kris Meeke liczy, że wykorzysta zaufanie, które zbudował drugiego dnia Rajdu Niemiec. Stephane Lefebvre również będzie chciał potwierdzić dobre tempo. Ponadto Khalid Al Qassimi pojawi się w trzecim samochodzie. Oczywiście kibice Craiga Breena będą zawiedzeni, ale musimy walczyć z ograniczeniami budżetowymi i nie możemy wystawić większej ilości aut. Na początku sezonu jego program zakładał jedenaście imprez i w porozumieniu z nim wystawimy dla niego samochód w Walii i Australii. Chciałbym pogratulować Andreasowi Mikkelsenowi i Andersowi Jaegerowi zdobycia nowego miejsca pracy. Podobała mi się praca z nim i dobre dla WRC będzie, gdy wróci do regularnych startów. Andreas był jedną z opcji, którą rozważaliśmy na sezon 2018, ale ostatecznie nie będziemy kontynuować współpracy - komentował Yves Matton.