Citroen odpuszcza sezon

śro, 12 lipca 2017 godz. 12:26:25 skomentuj rajdy

Stephane Lefebvre | fot. Citroen Racing

Yves Matton, szef zespołu Citroena w WRC, poinformował na łamach motorsport.com, że zespół odpuszcza walkę w sezonie 2017 i skupia się na roku 2018, gdzie francuska marka chce walczyć o mistrzowskie tytuły. Wraz z nowymi przepisami Citroen liczył na walkę w czołówce WRC, ale obecnie są oni sklasyfikowani na samym dole klasyfikacji zespołów i tracą 142 punkty do liderującego M-Sportu.

- Patrzymy średnio- i długoterminowo. Pracujemy nad sezonem 2018, by mieć dobre tempo. Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy wolni. W pewnych warunkach jesteśmy konkurencyjni, ale w rajdach prędkość to nie wszystko. Pracujemy nad tym, by samochód był dobry w każdych warunkach. Bardziej rozwijamy się, niż szukamy ustawień dla poszczególnych rajdów. To nie oznacza, że nie możemy walczyć o wygrane w rajdach, ale zmieniliśmy nasze podejście - mówił Matton.

Matton zdradził także, że konstrukcja C3 WRC ma problemy z momentem obrotowym oraz zawieszeniem.

- Praca nad zawieszeniem nie jest łatwa. Przy momencie obrotowym zmieniamy jedną część i to działa lub nie. Przy zawieszeniu nie da się zdjąć amortyzatora z półki i oczekiwać, że będzie idealnie. Po Szwecji zaczęliśmy wprowadzać zmiany, ale już wtedy wiedzieliśmy, że zastosujemy je w sezonie 2018. Zmieniliśmy trzy kwestie, które wprowadzimy w przyszłym roku, ale pracujemy nad tym już teraz. To długi proces - dodał.