Citroen nie wyklucza powrotu Loeba

śro, 2 sierpnia 2017 godz. 12:31:41 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. XPB

Szef Citroen Racing - Yves Matton, w rozmowie z Motorsport News, nie wykluczył startów Sebastiena Loeba w przyszłym roku w WRC, ale zapewnił, że w tym roku nie weźmie udziału w żadnej rundzie mistrzostw świata.

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja od PSA Motorsport, że Sebastien Loeb będzie testował Citroena C3 WRC. To będzie jeden dzień spędzony we Francji, na nawierzchni asfaltowej.

Matton jest gotowy na organizację kolejnych sesji testowych, ale wykluczył jakikolwiek start Francuza w tym roku.

- W 2017 roku nie ma możliwości, aby wystartował, ponieważ nie mam samochodu - powiedział Matton w rozmowie z Davidem Evansem. - Poza tym nie sądzę, aby to był dobry pomysł, aby w krótkim okresie umożliwić mu start. Wiemy, że obecnie w WRC poziom jest dość wysoki i z tego rodzaju samochodem potrzeba mieć trochę kilometrów. Jeśli pewnego dnia coś takiego by się zdarzyło [powrót Loeba], to musi być dobrze przygotowane.

- Sezon 2018 jest dość daleko. Nie mam pojęcia. Nie mówię nie, nie mówię tak. Rozumiem atrakcyjność tego powrotu, ale tak, jak powiedziałem, tu musiałoby zostać odpowiednio zrobione – dodał.

fot. XPB