Citroen nie panikuje

wto, 12 czerwca 2018 godz. 15:57:39 skomentuj rajdy

Mads Ostberg | fot. Citroen Racing

Szef Citroen Racing: Pierre Budar przyznał po Rajdzie Sardynii, że zespół przechodzi obecnie okres przejściowy i w ekipie nie pojawia się zbędna panika. Na włoskiej wyspie za kierownicą C3 WRC zasiedli Craig Breen i Mads Ostberg, którzy wywalczyli odpowiednio szóste i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Podczas fazy przejściowej, którą obecnie przechodzimy, wszyscy członkowie zespołu pozostają zjednoczeni i koncentrują się na swoich zadaniach. Wiemy, że mamy dobry samochód. Wszyscy mają duszę sportowca i chcą osiągać jak najlepsze wyniki, ale zrozumieli, że przechodzimy proces odbudowy - mówił Budar dla oficjalnego portalu mistrzostw świata.

- Staramy się stworzyć nowe, solidne fundamenty, by ruszyć naprzód. Chcemy zrealizować nasze cele na 2019 rok i przygotowania do tego mogą zająć trochę czasu. C3 WRC jest konkurencyjne na każdej nawierzchni i jesteśmy zdeterminowani, by ulepszać je. Gdy tylko wszystkie elementy układanki połączą się, to wrócimy na szczyt mistrzostw - dodał.

W kontekście obecnej sytuacji, myślę, że musicie przyznać, że zrealizowaliśmy nasze cele. Oba samochody dotarły do mety w nienaruszonym stanie i zdobyły punkty. Nie było też problemów z niezawodnością - zakończył.

fot. Citroen Racing