Citroën buduje superteam

śro, 13 września 2017 godz. 11:13:29 skomentuj rajdy
Tagi: Citroen, Ogier, Meeke, Loeb

Sébastien Ogier | Fot. Twitter

Yves Matton powiedział Motorsport News, że Citroën próbuje zbudować na następny sezon superteam z Sébastienem Ogierem, Krisem Meeke'm i Sébastienem Loebem. Jeżeli Loebowi spodoba się C3 WRC na szutrowych testach, wówczas dziewięciokrotny mistrz świata może zaliczyć wybrane rundy.

Meeke posiada kontrakt na wszystkie przyszłoroczne rajdy WRC. Umowy Craiga Breena i Stéphane Lefebvre'a nie precyzują liczby startów.

Na razie Matton nie wyobraża sobie wspólnych śniadań Ogiera i Meeke'a. - Nie wiem, jak oni nawiążą przyjacielskie stosunki. Z drugiej strony nie ma to znaczenia. Gdy znajdą się na linii startu, jeden nie będzie przejmował się drugim. Takie rzeczy liczą się jednak przy wspólnym śniadaniu i w podobnych sytuacjach.

Zdaniem Mattona, wprowadzenie zmiany w regulaminie zakładającej trzy załogi punktujące w MŚ producentów, nie będzie możliwe w 2018, raczej dopiero w 2019. Szef Citroën Racing słyszał również o innym pomyśle - punktujących czterech załogach pod warunkiem, że producent wystawi dwa teamy.

Ostatnie decyzje FIA o zablokowaniu systemu sterowania skrzyni biegów łopatkami przy kierownicy w samochodach R5 uniemożliwią homologowanie C3 R5 przed Rajdem Monte Carlo. Samochód został zaprojektowany z tym systemem i zmiany wymagają dwóch miesięcy na projektowanie i testy. Homologacja samochodu jest planowana 1 marca.

Fot. twitter.com/sebogier