C3 R5 za zwycięstwo w pucharze Peugeota

śro, 28 marca 2018 godz. 13:40:52 skomentuj rajdy

208 Rally Cup

Peugeot Sport przygotował atrakcyjną nagrodę za zwycięstwo w tegorocznym 208 Rally Cup, pucharze rozgrywanym w ramach mistrzostw Francji.

W tym sezonie francuska marka ponownie dąży do tego, aby pomóc młodym, utalentowanym kierowcom, rywalizującym w tym cyklu Peugeotami 208 R2.

Zdobywca pucharu otrzyma fabryczne wsparcie i możliwość startów za kierownicą Citroena C3 R5 w mistrzostwach Francji 2019.

Cykl składa się z siedmiu rajdów: Rallye Terre des Causses, Rallye d’Antibes, Rallye Terre du Diois, Rallye du Rouergue, Rallye du Mont Blanc, Rallye Terre des Cardabelles, Rallye du Var.

Swój udział potwierdziły już zespoły: Saintéloc Racing, Sébastien Loeb Racing, CHL Sport Auto, PH Sport, Pit Stop i Easy Rally. Na Rallye Terre des Causses zgłosiło się dziewiętnaście załóg.

- Bycie dostrzeganym w monomarkowych mistrzostwach i zdobycie fabrycznie wspieranego programu to idealne otwarcie dla każdego młodego kierowcy - powiedział Sebastien Loeb. - Może udowodnić swoje umiejętności i uczyć się w jak najlepszych warunkach. Wiem o czym mówię, ponieważ całą moją karierę spędziłem w samochodach marek Peugeot i Citroen i to właśnie to pozwoliło mi dotrzeć tam, gdzie jestem.

- Programy dla klientów Peugeot Sport sięgają około czterdziestu lat wstecz - powiedział Bruno Famin, szef Peugeot Sport. - Po przejściu przez jego szeregi wielu pokoleń kierowców rajdowych, Volant Peugeot, które dziś przybiera formę 208 Rally Cup, nadal jest wzorcem wśród monomarkowych serii organizowanych w Europie. To nie tylko konkurencyjny cykl, ale także przystępny i oparty na niezawodnym samochodzie.

- Zawsze uważaliśmy, że to najlepszy sposób na zapewnienie młodym kierowcom możliwości awansu na wyższy poziom - dodał.