Budar zadowolony z zespołu

wto, 13 marca 2018 godz. 09:01:27 skomentuj rajdy

fot. Citroen

Sebastien Loeb i Daniel Elena w swoim powrocie do WRC zaliczyli prawie perfekcyjny występ, zajmując piąte miejsce. Kris Meeke i Paul Nagle stanęli na trzecim stopniu podium. Dzięki tym wynikom Citroën Total Abu Dhabi WRT traci tylko jeden punkt do drugiego miejsca w klasyfikacji producentów, które obecnie zajmuje Ford M-Sport.

W połowie rywalizacji Sebastien Loeb i Daniel Elena znaleźli się na prowadzeniu w rajdzie. Jednak przebita opona i wymiana koła na oesie przełożyła się na sporą stratę.

Kris Meeke i Paul Nagle jechali po drugie miejsce w rajdzie, ale błąd w niedzielę rano i wypadnięcie z trasy kosztowało ich 40 sekund i spadek na trzecie miejsce.

Szef zespołu - Pierre Buduar jest zadowolony z poczynań zespołu podczas trzeciej rundy tegorocznych mistrzostw świata. Chwali również pracę zespołu i C3 WRC, które wykazało się niezawodnością podczas jednego z trudniejszych rajdów w kalendarzu.

Jak oceniasz pierwszy szutrowy rajd w sezonie?

Cóż, trzecie miejsce Krisa jest pozytywne jeśli chodzi o punkty, ponieważ oznacza, że awansował w klasyfikacji kierowców. To również nasze drugie podium w tym roku, co sugeruje, że z pewnością zmierzamy we właściwym kierunku i zbliżyliśmy się na jeden punkt do drugiego miejsca w klasyfikacji producentów. Drugiego dnia, utrzymując się na pierwszym miejscu, a nawet przez chwilę mając obydwa C3 WRC w pierwszej trójce, mieliśmy nadzieję na jeszcze lepszy wynik, ale takie są rajdy.

Kolejnym źródłem satysfakcji muszą być świetne osiągi Sebastiena Loeba i Daniela Eleny…

Tak można powiedzieć. Wiemy wszystko o ich talencie, ale tu nas dosłownie powalili, uzyskując nawet najlepsze czasy na odcinkach specjalnych, na których wcześniej nie rywalizowali i przejęli prowadzenie w samym środku walki. Już tylko na tej podstawie zdecydowanie zasłużyli na podium. Może to wydawać się nieco perwersyjne, jeśli chodzi o dziewięciokrotnych mistrzów świata, ale zapłacili wysoką cenę za brak wiedzy na temat opon używanych obecnie w WRC, kiedy mieli przebite koło. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu i staną na podium w Tour de Corse. W świetle wyników, które uzyskiwali w ten weekend, naprawdę nie widzę, że nie byliby w stanie dostać się do czołówki.

Jakie jest Twoje zdanie na temat wyników zespołu?

Korzystając z okazji, serdecznie gratuluję wszystkim, ponieważ wykonali solidną pracę. Osiem wygranych oesów na rajdzie znanym z tego, że jest jednym z najbardziej wymagających dla samochodów, ale także dla ludzkiego ciała, ze względu na wysokość oraz upał i zakończyliśmy tę imprezę, jako najlepszy producent. To pokazuje, jak bardzo konkurencyjni jesteśmy. Co więcej, nie mieliśmy żadnych problemów technicznych. To nie jest kwestia szczęścia, to sprowadza się do ciężkiej pracy i poświęcenia. To również kolejny dowód na ciągły postęp z C3 WRC.