Rally Guanajuato Mexico 2019 - Budar tłumaczy przyszłość Citroena

wto, 12 marca 2019 godz. 18:12:41 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. WRC

Pierre Budar powiedział w wywiadzie dla Autosportu, że dziennikarze źle zrozumieli słowa Lindy Jackson: CEO Citroena, która miała zapowiedzieć, że marka opuści WRC, jeśli do 2021 roku nie zostaną wprowadzone przepisy pozwalające na wykorzystanie technologii opartej na elektryczności lub hybrydach. Rada Światowa FIA w miniony weekend poinformowała, że obecne przepisy będą obowiązywać do końca 2021 roku.

- Rozumiem, co powiedziała Linda i to nie jest dokładnie to, o czym wspominano w prasie. Koncentrujemy się na nowych przepisach, które mają obowiązywać od 2022 roku. Wielokrotnie o tym mówiliśmy i wymagana jest technologia elektryczna lub hybrydowa. Musimy to promować. Jeśli nowe przepisy nie będą tego brały pod uwagę, nie będzie Citroena w WRC. To nie jest tylko nasza postawa, więc może zabraknąć wszystkich - mówił Budar, szef Citroen Racing.

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy będziemy startować w 2021 roku. Nie będziemy na nic decydować się, dopóki nie poznamy przepisów na 2022 rok. Możliwych jest kilka scenariuszy, ale plan zostanie ustalony na podstawie nowych regulaminów - dodał.

Obecni kierowcy zespołu: Sebastien Ogier i Esapekka Lappi mają kontrakty ważne do końca 2020 roku.

fot. WRC