Rally Liepāja 2018 - Brynildsen został na oesie

nie, 14 października 2018 godz. 14:22:51 skomentuj rajdy

Eyvind Brynildsen | fot. FIA ERC

Eyvind Brynildsen, który zajmował piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Lipawy, zatrzymał się na odcinku Port of Liepaja i nie ukończy rywalizacji w ostatniej rundzie mistrzostw Europy.

Blisko 16-kilometrowy oes zapisał na swoje konto Fredrik Ahlin. Szwed był lepszy od Nikołaja Griazina (+0,3), Fabiana Kreima (+0,4), Chrisa Ingrama (+4,0) i Łukasza Habaja (+10,1).

- Jechaliśmy jak szaleni. Mocno atakowaliśmy. To był dobry oes, bardzo szybki. Widziałem auto na skarpie - informował Ahlin.

- Nie mieliśmy problemów. W niektórych zakrętach przyczepność była słaba. Jechaliśmy za szeroko, ale jest w porządku - relacjonował Kreim.

- Niewiele możemy zrobić z przewagą Nikołaja. Jedziemy dalej - podsumował Ingram

- Ten oes jest niesamowicie szybki i jest kilka śliskich miejsc. Staramy się jechać jak najlepiej potrafimy. Szkoda Eyvinda - mówił Habaj.

- To dobry oes, ale było bardzo ślisko. To ważna próba. Zobaczymy jak będzie w następnym przejeździe - komentował Mares (+10,4).

- Jest bardzo luźna nawierzchnia. Nie czuję się zbyt pewnie. Po szczycie była duża dziura. Mamy nowy zderzak i jedziemy dalej - informował Yates (+12,9).

- Jest bardzo podstępnie. Ślizgaliśmy się z boku na bok. Nie czuję się pewnie z moimi notatkami. Cieszę się, że tu jestem - podsumował Mayr-Melnhof (+19,2).

- Czyścimy drogę dla innych. To nie był dobry oes dla nas. Jest bardzo ślisko. Łatwo traci się przyczepność - mówił Avcioglu (+25,6).

W klasyfikacji generalnej Griazin ma za sobą Ingrama (+40,5), Ahlina (+57,0), Kreima (+58,7) i Habaja (+1:36,0).

fot. FIA ERC