Rally Sweden 2018 - Breen goni Neuville'a

sob, 17 lutego 2018 godz. 09:50:28 skomentuj rajdy

Craig Breen | fot. Citroen Racing

Craig Breen uzyskując czwarty czas na pierwszym przejeździe odcinka Hagfors, awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji i traci jedynie 4,2 sekundy do przewodzącego stawce Thierry'ego Neuville'a. Ponad 23-kilometrowy oes na swoje konto zapisał Ott Tanak. Estończyk w pokonanym polu zostawił Jari-Matti Latvalę (+4,3), Esapekkę Lappiego (+4,4) i wspomnianego Craiga Breena (+4,7). Piąty był Kris Meeke (+7,8).

- Warunki nie był tak dobre jak na poprzednim odcinku, ale jest w porządku. Ogólnie mówiąc, dziś jest przyjemnie - komentował Tanak.

- Ott pojechał bardzo szybko. Ja jadę tak szybko jak potrafię. Muszę pomyśleć, co mogę zrobić - mówił Latvala.

- Jestem zbyt ostrożny. Staram się trzymać z dala od band i wydaje mi się, że to za mało. Widzę, że samochody przede mną korzystają z nich. Ja nie jestem wystarczająco odważny - tłumaczył Lappi.

- Było w porządku. Trudno ocenić prędkość w tym samochodzie. Zobaczymy, co się wydarzy - komentował Breen.

- Jest naprawdę dobrze. Warunki są bardziej spójne i staram się bawić tym. Niewiele więcej możemy zrobić - informował Meeke.

Drugą piątkę na oesie utworzyli Mads Ostberg (+8,7), Thierry Neuville (+9,3), Hayden Paddon (+9,4), Sebastien Ogier (+11,6) oraz Elfyn Evans (+17,9).

- Było strasznie. Walczę z pewnością siebie. Wprowadziliśmy pewne zmiany, ale nie mogę nic więcej zrobić przed serwisem - mówił Ostberg.

- Skrzynia biegów działa dobrze, ale obracałem się na odcinku. Nie mogłem tego uniknąć. Jestem pewien, że Andreas zniszczył przede mną śnieżną bandę - informował Neuville.

- Zmagałem się z nad- i podsterownością w linii - informował Paddon.

- Było wąsko i na trasie leżało trochę świeżego śniegu. Jest w porządku. U nas bez problemów - komentował Ogier.

- Nie czuję się dobrze. Samochód raz jest podsterowny, a raz nadsterowny. Będziemy pracować nad tym - informował Evans.

- Obracałem się i straciłem około 15 sekund. Uderzyłem w bandę i musiałem zawracać - tłumaczył Mikkelsen (+18,5)

- To był zły oes. Obracałem się - donosił Suninen (+36,0).

- Jest w porządku. Pierwsza pozycja startowa nie jest łatwa, ale samochód jest dobry. Atakuję - mówił Solberg (+46,7).

Po dziesięciu odcinkach Neuville ma za sobą Breena (+4,2), Paddona (+14,2), Mikkelsena (+14,4), Ostberga (+16,6) i Lappiego (+32,9).

W WRC2 pozycję liderów odzyskali Katsuta i Salminen. 5,3 sekundy straty mają Veiby i Skjaermoen, a 6,5 sekundy tracą Tidemand i Andersson.

fot. Citroen Racing