Rally Sweden 2018 - Breen atakuje

sob, 17 lutego 2018 godz. 13:19:36 skomentuj rajdy

Craig Breen | fot. Citroen Racing

Craig Breen popisał się najlepszym czasem na drugim przejeździe odcinka Torntorp i odrobił do liderującego w Rajdzie Szwecji Thierry'ego Neuville'a 1,3 sekundy. Belg zanotował drugi czas na oesie i ma 4,6 sekundy przewagi nad Irlandczykiem.

- W trakcie skoku był mały okrzyk. Jest tyle zabawa - podsumował Breen.

- To był dobry przejazd. On ma dwa koła zapasowe, a my tylko jedno. Wiem, że stracimy czas, ponieważ on będzie miał świeże opony na kolejne odcinki - mówił Neuville.

Trzecim czasem może pochwalić się Hayden Paddon (+2,5), który w pokonanym polu zostawił Andreasa Mikkelsena (+3,9), Esapekkę Lappiego (+5,2), Otta Tanaka (+7,3) oraz Jari-Matti Latvalę (+14,8).

- Było lepiej, ale to trudny dzień. Samochody z napędem na tył zrobiły nową koleinę i nie mogłem jechać taką linią, jaką chciałem - informował Paddon.

- To ładna walka. Popełniłem jeden błąd, ale ogólnie to był czysty przejazd. Linie na trasie były dość szalone - mówił Mikkelsen.

- Było dobrze. Popełniłem kilka błędów, ale ogólnie to był czysty przejazd - informował Lappi.

- Staram się, ale warunki będą takie same jak wczoraj. Jest ciężko. Korzystam z tego, że przed nami jedzie kilka samochodów, ale mamy duże problemy - mówił Tanak.

- Mocno ślizgam się. Staram się jechać jak najlepiej, ale nie mogę znaleźć właściwego wyczucia. Nie wiem, co zmienić. Szukam i szukam, ale nie mogę trafić - informował Ostberg.

- To bardzo zły czas. Nie wiem, dlaczego Ott jest tak szybki. To niesamowity czas. Nie mogę powstrzymać go. Radzi sobie naprawdę dobrze - komentował Latvala.

Czołową dziesiątkę zamknęli Teemu Suninen (+16,0) i Kris Meeke (+22,3). Jedenasty był Elfyn Evans (+25,8), a dwunasty Sebastien Ogier (+29,3).

- Teraz czuję się lepiej, ale warunki są trudne. Nie ma za dużo lodu i tył ślizga się. Czy Kris mnie dogoni? Zobaczymy - podsumował Suninen.

- Suninen jedzie wolniej, więc może warto przyjrzeć się temu. Drogi na tej pętli będą bardziej czyste. Spodziewam się, że jadący za mną będą mieli lepsze czasy - podsumował Meeke.

- Ustawienia samochodu są lepsze, ale warunki nadal są ciężkie. Droga poprawia się wraz z przejazdem każdego samochodu - informował Evans.

- Będziemy dużo tracić. Przynajmniej rano bawiliśmy się - mówił Ogier.

W klasyfikacji generalnej czołową szóstkę tworzą Neuville, Breen (+4,6), Mikkelsen (+20,2), Paddon (+20,4), Ostberg (+33,0) i Lappi (+42,7). Siódmy Latvala (+1:18,3) ma pół sekundy przewagi nad Tanakiem.

W WRC2 oes na swoje konto zapisał Hiroki Arai. Liderem pozostał Takamoto Katsuta, który ma 8,1 sekundy przewagi nad Pontusem Tidemandem. Trzeci jest Ole Christian Veiby (+11,4).

fot. Citroen Racing