Bracia w Fabiach R5

pon, 20 marca 2017 godz. 10:38:46 skomentuj rajdy

Ranga Motorsport | Fot. Facebook

Ranga Motorsport z Peczu przedstawił swoje dwie Fabie R5 w A123 Teszt Rallye az RRC Kupáért, rallysprincie w Orfű. Za kierownicą zasiedli bracia Péter Ranga i László Ranga Jr, synowie zmarłego w 2001 roku László Rangi, sześciokrotnego mistrza Węgier.

Młodszy z braci, 31-letni Péter, który już w ubiegłym roku jeździł Fabią R5 z Topp-Cars Rally Team, wygrał wszystkie pięć oesów rallysprintu i wyprzedził o 10,7 sekundy Sándora Ollé, prezentującego swoją nową Fabię R5 z TMC Rallysport. László Ranga Jr zajął czwarte miejsce, za Miklósem Maricsekiem w Lancerze Evo IX R4. Czwarty samochód R5 w stawce - Peugeot Gergely'ego Fogasy'ego widnieje na szóstym miejscu w wynikach.

Pétera Rangę pilotuje Tamás Szöke, do ubiegłego sezonu jeżdżący z Jánosem Tóthem juniorem, wcześniej z Miklósem Kazárem i Csabą Spitzmüllerem. U boku László Rangi juniora zasiadł utytułowany Imre Tóth, który w okresie 1999-2003 odnosił sukcesy z Jánosem Tóthem juniorem, a potem tworzył załogę z Norbertem Herczigiem, Tamásem Turim, Róbertem Bútorem - ostatnio w 2015 z Dávidem Botką.

Fot. facebook.com/Ranga-Motorsport