Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Bouffier zmienił pilota

śro, 24 stycznia 2018 godz. 15:53:49 skomentuj rajdy
Tagi: Bouffier, Panseri

Bouffier/Panseri | Fot. Michelin Motorsport

Bryan Bouffier został zmuszony do zmiany pilota - co najmniej na odcinku testowym przed Rajdem Monte Carlo. Przed południem Jérôme Degout doznał obrażeń w wypadku na rekonesansie.

Podczas shakedownu miejsce na prawym fotelu Fiesty zajmie Xavier Panseri, który na trzy kwadranse przed testowym dotarł samochodem z lotniska w Genewie. Po Rajdzie Dakar Panseri nie poleciał do domu do Warszawy, ponieważ w ten weekend miał jechać samochodem organizatora w 49. Ronde du Jura, rundzie Pucharu Francji.

Tuż przed południem Subaru Bouffiera zderzyło się z zamiatarką podczas opisywania odcinka Agnières-en-Dévoluy - Corps. Do wypadku doszło pod Motty w gminie Aspres-lès-Corps, w Alpach Wysokich. Interweniowała jednostka straży pożarnej z doliny Valgaudemar. Jérôme Degout został przewieziony karetką do szpitala w Gap.

- Facet z DDE czyścił drogę z kamieni - powiedział Bryan Bouffier. - Jego samochód stał po lewej stronie, trochę na drodze. Uderzyliśmy w niego. Mój pilot już wcześniej uskarżał się na ból karku. Nie czuje się zbyt dobrze.

Fot. Michelin Motorsport