Rajd Gdańsk Baltic Cup 2017 - Bouffier wraca do RSMP

śro, 17 maja 2017 godz. 15:56:51 skomentuj rajdy

Maciej Rzeźnik | fot. Maciej Niechwiadowicz

33 załogi pojawiły się na liście zgłoszeń Rajdu Gdańsk Baltic Cup (26-28.05), który w tym roku stanowi drugą rundę Inter Cars RSMP.

Jedynkę od organizatorów otrzymał powracający na polskie odcinki Bryan Bouffier. Francuz skorzysta z Forda Fiesty Proto od Stec Rally Rent. Dwójkę na swoją Fabię R5 naklei Filip Nivette pilotowany przez Kamila Hellera. Czołową trójkę uzupełnia załoga Gabryś/Natkaniec w Fieście R5.

Z samochodów klasy R5 skorzystają także Kołtun i Pleskot (Fiesta), Kasperczyk i Syty (Fiesta), Gagacki i Bilski (Fabia), Butvilas i Vaitkevicius (Fabia) oraz Krzysztof Oleksowicz i Sebastian Sadowski (Fiesta).

W klasie Open N szyki trzykrotnemu mistrzowi Polski będą chcieli pokrzyżować załogi Maj/Jasiński (Fiesta), Marczyk/Dwornik (Impreza), Słobodzian/Wróbel (Impreza), Kotarba/Kotarba (Lancer), Topolewski/Drahan (Lancer), Kempa/Grudziński (Lancer), Zapała/Gwiazda (Fiesta) oraz Pawliński/Bil (Impreza).

W HR2 kibice będą mogli oglądać Lancera Evo IV Krzysztofa Rosy. Czołówkę załóg korzystających z samochodów napędzanych na jedną oś tworzą Jan Chmielewski (BMW R+Maxi), który jeszcze nie podał pilota, Gryc/Kuśnierz (208 R2), Byśkiniewicz/Borko (Adam R2), Bonder/Gerber (Clio R3), Lamot/Hryniuk (208 R2) oraz Jurecki/Trela (208 R2). Na trasach RSMP pojawi się także Kacper Wróblewski, który zadebiutuje za kierownicą Peugeota 208 R2.

Lista Zgłoszeń

fot. Maciej Niechwiadowicz