Bojowe nastroje w Hyundaiu

śro, 10 stycznia 2018 godz. 11:03:57 skomentuj rajdy

Hyundai i20 WRC | fot. Hyundai Motorsport

Zespół Hyundai Motorsport, który dziś zaprezentował barwy na sezon 2018, a jutro weźmie udział w prezentacji WRC, nie ukrywa mistrzowskich ambicji przed startem Rajdu Monte Carlo. Zarówno Michel Nandan, szef zespołu, jak i kierowcy koreańskiej marki jasno mówią o celach na zbliżający się sezon.

- Jesteśmy w doskonałym nastroju. Byliśmy blisko w 2017 roku, ale nie osiągnęliśmy naszych założeń pod względem wydajności i spójności. Chcemy to poprawić. Bardzo szanujemy naszych rywali. Ich występy pomagają nam w poprawie z rajdu na rajd. To nas napędza i ostatecznie dążymy do zrealizowania naszych mistrzowskich celów - mówił Nandan.

- W 2017 roku odnieśliśmy cztery zwycięstwa i byliśmy konkurencyjni na wielu rajdach. Daje nam to motywację, by być jeszcze lepsi. Jako zespół z każdym sezonem stajemy się silniejsi. Czuję, by nadszedł czas, by zabłysnąć - komentował Neuville.

- Trzy rajdy, które zaliczyłem w sezonie 2017, były bardzo przydatne dla mnie i Andersa. Teraz jesteśmy gotowi, by pewnie atakować - dodał Mikkelsen.

- Postęp, jaki poczyniliśmy od 2014 roku jest niesamowity. Czuję, że jestem bardzo lojalny wobec rodziny Hyundai Motorsport i angażuję się w stu procentach, by dać im wszytko, co wiem o rajdach - mówił Sordo.

- 2018 rok traktuję jak nowy początek. W zeszłym roku miałem sporo problemów. Chcę to zostawić za sobą i wykorzystać pozytywne wyniki. To zachęca nas do tego, by osiągać wyniki, na które nas stać - informował Paddon.

fot. Hyundai Motorsport