Rally Finland 2018 - Błąd Tanaka

pią, 27 lipca 2018 godz. 15:55:33 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak popełnił błąd na drugim przejeździe odcinka Urria i zgasił silnik swojej Toyoty na ostatnim zakręcie próby, czego w pełni nie wykorzystał Mads Ostberg. Estończyk stracił do najszybszrgo na oesie Craiga Breena 4,9 sekundy, a Mads Ostberg 3,1 sekundy. Drugi na odcinku był Esapekka Lappi (+0,1), a trzeci Jari-Matti Latvala (+1,5).

- Jest coraz lepiej. Tak jak mówiłem na poprzednim odcinku. Wszystko działa i mogę ufać samochodowi - informował Lappi.

- Wygląda na to, że Esapekka miał dobry oes. Byłoby dobrze, gdybyśmy utrzymali tempo - oceniał Latvala.

Czwartym czasem popisał się Sebastien Ogier (+2,9), który był lepszy od Madsa Ostberga (+3,1), Teemu Suninena (+4,2), Haydena Paddona (+4,5) oraz Elfyna Evansa (+4,6).

- Musiałem odpuścić na kamienistych partiach. Atakując, możesz uderzyć w głaz. Wiedziałem, że Ott nie jest tutaj tak szybki i celowo odpuściłem - tłumaczył Ostberg.

- Była spora koleina i być może mam za nisko ustawione auto. Sporo razy uderzyłem podłogą. Musimy coś zrobić - relacjonował Suninen.

- Zablokowałem koła na hamowaniu. Samochód nie zwolnił. Walczymy z dwoma Finami na ich podwórku i dzisiaj musimy być blisko nich - tłumaczył Paddon, który delikatnie przestrzelił jedno z hamowań.

- Na poprzednim odcinku nieco straciłem do Esapekki. Nie wiem, dlaczego tracę, ale może muszę zrobić coś więcej - mówił Evans.

Czołową dziesiątkę zamknęli Ott Tanak (+4,9) i Andreas Mikkelsen (+5,1). Jedenasty był Thierry Neuville (+7,2).

- Coś poszło nie tak - komentował Tanak.

- Sytuacja nie jest taka zła, ponieważ Ogier jest tylko dwie pozycje przed nami. Musimy robić, co w naszej mocy i utrzymać auto na drodze - mówił Neuville.

Po ośmiu odcinkach specjalnych Ostberg ma za sobą Tanaka (+1,9), Latvalę (+20,5), Suninena (+25,6) i Paddona (+30,1).

W WRC2 czołowa trójka nie uległa zmianie. Kalle Rovanpera ma 32,3 sekundy przewagi nad Eerikiem Pietarinenem i 50,4 sekundy nad Ole Christianem Veibym. 2,1 sekundy do podium brakuje Jariemu Huttunenowi. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur utrzymali dziewiąte miejsce w klasie RC2.

fot. TGR WRC