Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Błąd Neuville'a

sob, 6 października 2018 godz. 10:39:35 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville popełnił błąd na pierwszym przejeździe odcinka Sweet Lamb Hafren i wypadł z trasy do przydrożnego rowu. Na szczęście dla lidera mistrzostw świata w pobliżu było sporo kibiców, którzy wypchnęli Hyundaia i20 WRC na trasę. Belg stracił blisko minutę.

- W pewnym momencie, gdy jedziesz na granicy, musiało się to wydarzyć. To mój pierwszy błąd od czasu Monte Carlo. Samochód jest w porządku - informował Neuville.

 


Blisko 20-kilometrowy oes na swoje konto zapisał Mads Ostberg, który był szybszy od Otta Tanaka (+1,7), Craiga Breena (+5,1), Andreasa Mikkelsena (+5,6) i Esapekki Lappiego (+9,2).

- Ciężko coś powiedzieć. Wydaje się, że to ciężkie dla silnika. Jest trudno, ale miałem bardzo czysty przejazd - komentował Tanak.

- Jest trudno. Miałem dość dobry przejazd. Droga robi się bardziej wyślizgana. Przestrzeliłem jedną partię na Sweet Lamb, ale jest w porządku - informował Breen.

- Było bardziej podstępnie niż na poprzednim odcinku, ale miałem czysty przejazd. Wprowadziłem pewne zmiany i jest mniej podsterowności, co było dobre - mówił Mikkelsen.

Szósty czas uzyskali Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala, którzy stracili do najszybszego 9,8 sekundy. Ósmy był Hayden Paddon (+11,4), a dziewiąty Elfyn Evans (+14,8).

- Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Jest dość ślisko. Na szczęście faceci za mną nie jadą szybko. Myślę, że robi się coraz bardziej ślisko, więc dobrze jest jechać z przodu. Craig też kręci dobre czasy. Nie udało mi się zbliżyć do limitu. Jest podstępnie - komentował Ogier.

- Było sporo błota. Średnie opony nie działają dobrze na tym odcinku, ale nie miałem problemów - tłumaczył Paddon.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Tanak. Na drugie miejsce awansował Ogier (+43,2), a na trzecie Lappi (+45,0). Czwarty jest Latvala (+46,1), piąty Breen (+52,6), a szósty Ostberg (+1:07,7). Na ósme miejsce spadł Neuville (+1:22,6), który ma przed sobą Paddona (+1:15,9).

W WRC 2 oesowy dublet zanotowali kierowcy Skody Motorsport. Kalle Rovanpera był o 3,9 sekundy szybszy od Pontusa Tidemanda. 5,3 sekundy stracił Gus Greensmith. W klasyfikacji generalnej Fin ma ponad minutę przewagi nad Szwedem, który ma 5,9 sekundy zapasu nad Brytyjczykiem. Łukasz Pieniążek (+3:50,8) pozostaje na siódmym miejscu.

fot. Hyundai Motorsport