Bez taryfy ulgowej dla szybkich odcinków

czw, 16 lutego 2017 godz. 12:52:14 skomentuj rajdy
Tagi: mahonen, wrc, fia

Jari-Matti Latvala | fot. TGRWRC

Jarmo Mahonen, poinformował za pośrednictwem portalu Autosport, że FIA nie będzie dawać taryfy ulgowej dla zbyt szybkich odcinków specjalnych WRC i próby będą odwoływane. Federacja chce zmienić regulamin mistrzostw i zmniejszyć maksymalną średnią prędkość, jaką kierowcy mogą uzyskiwać na oesach do 130 km/h.

- Te samochody są szybsze niż stare, ale już w zeszłym roku były odcinki ze średnią prędkością ponad 130 km/h - odniósł się Fin do odwołanego na Rajdzie Szwecji odcinka.

- Tego rodzaju oesy uczą jednego. Musimy podjąć konkretne działania, gdy organizator chce wprowadzić nowe próby. Musimy sprawdzać je. Jeśli średnia wynosi ponad 130 km/h to mamy znak, że musimy dokładniej przyjrzeć się temu. Z naszego punktu widzenia to za szybko i może trzeba pomyśleć o zmianie przepisów - dodał.

- Odwołaliśmy ten odcinek, by wysłać wiadomość do pozostałych organizatorów, by rozważnie myśleli o trasie. Chcemy prędkości poniżej 130 km/h, ale pamiętam, że gdy byłem organizatorem, to nie chciałem stawiać szykan ze słomy. Rozumiem to i rozwiązanie jest proste: korzystajmy z mniejszych dróg, które będą wolniejsze. Musimy to robić. Być może niektórzy organizatorzy wybierają do pomocy starszych kierowców, którzy nie jeździli kilka lat i nie mają pojęcia jak szybkie są samochody - zakończył.