Rally RACC Catalunya-Costa Daurada 2016 - Awaria wyeliminowała Ptaszka

pią, 14 października 2016 godz. 08:46:08 skomentuj rajdy

Ptaszek/Szczepaniak | Fot. Maciej Niechwiadowicz

Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak wycofali się z RallyRACC Catalunya-Costa Daurada z powodu awarii układu przeniesienia napędu, do której doszło 1,5 km po rozpoczęciu OS1. Niełatwa decyzja o zakończeniu jazdy została podjęta, by zespół mógł starannie przeanalizować sytuację, możliwie dokładnie ustalić przyczynę usterki i zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości.

Kolejnym startem Huberta i Maćka w Rajdowych Mistrzostwach Świata będzie rozgrywany na nawierzchni szutrowej Wales Rally GB, który odbędzie się w ostatni weekend października.

– Niestety, dla nas to już koniec jazdy w Hiszpanii - mówi Hubert Ptaszek. - Doszło do awarii układu przeniesienia napędu. Tak to już bywa w rajdach, mimo wysiłków oraz ciężkiej pracy całego zespołu musimy pogodzić się z tą niełatwą sytuacją. Teraz ekipa skupia się na drobiazgowej analizie usterki, by uniknąć powtórki tego typu zdarzeń. Bardzo żałujemy straconej szansy na przejechanie tak wielu fantastycznych i zróżnicowanych odcinków. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i do zobaczenia podczas kolejnej rundy, w Walii.

Fot. Maciej Niechwiadowicz