Rally Italia Sardegna 2018 - Awaria Mikkelsena

pią, 8 czerwca 2018 godz. 16:43:33 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen

Na odcinku Castelsardo 2 panowały już zdecydowanie lepsze, słoneczne warunki w porównaniu do szóstego oesu Rajdu Sardynii.

Siódmy odcinek specjalny okazał się jednak pechowy dla załogi Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger.  Obrócili się na 10 kilometrze trasy. Nie byli w stanie wznowić rywalizacji, bowiem w ich Hyundaiu już całkowicie posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów.  Do tego w chwili cofania zapalił się od wydechu jeden z balotów ustawionych na zewnętrznej zakrętu.

Najlepszym czasem popisał się Teemu Suninen. Sebastien Ogier stracił do niego 1.9s, a Thierry Neuville 4.3s. Za czołową trójką znalazł się Jari-Matti Latvala (+8s). Był zaledwie 0.3s przed Ottem Tanakiem i 0.9s przed Esapekką Lappim.

Kolejne miejsca zajęli: Mads Ostberg (+11.2s), Elfyn Evans (+12.4s), Craig Breen (+14.9s).

W rajdzie Thierry Neuville traci do prowadzącego Sebastiena Ogiera 10.9s. W trójce mieści się Ott Tanak (+4.1s). Ott Tanak jest 17.1s za wirtualnym podium. Jari-Matti Latvala jest sklasyfikowany na piątym miejscu (+35.9s), a Esapekka Lappi na szóstym (+37,5s).

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur stracili ponownie dużo czasu. Sporą część odcinka pokonali z przebitą lewą przednią oponą.