Awaria Hyundaia

pon, 11 czerwca 2018 godz. 11:26:34 skomentuj rajdy

Saba/Mussano | Fot. Facebook

Gustavo Saba rekordowy, czwarty raz wygrał Rally de la Madera, rundę mistrzostw Paragwaju bazującą w Caaguazú. Pilotowany przez Fernando Mussano, kierowca Fabii pokonał o 17,2 sekundy Alejandro Galantiego w Etiosie. Na trzecim stopniu podium stanął Augusto Bestard, który przerwał starty w WRC 2 po Rajdzie Polski 2016.

Startowało 57 załóg - jedenaście w samochodach R5. Z pierwszych czterech odcinków trzy padły łupem Diego Domíngueza. Kierowca Hyundaia i20 R5 wyprzedzał Sabę o 4,2 sekundy. Hyundai uległ awarii na 14,5-kilometrowym Empalme Primero de Mayo – 24 Tayaó 2. Domínguez stracił 1.26 i nie wystartował do końcowego odcinka. Gustavo Saba wygrał etap z przewagą 11,8 s nad Galantim, 54,5 s nad Miguelem Zaldívarem seniorem w Fabii R5.

Alejandro Galanti, najszybszy na OS6, rozpoczął niedzielę od sukcesu na Santa Fe - Cruce Guavira. Na kolejnej próbie górą był Saba - zwycięzca trzech z 12 oesów w rajdzie. Pozostałe cztery próby zakończyły się sukcesem Diego Domíngueza, który zdobył 7 bonusowych punktów na etapie. Saba stracił 11,3, Galanti 16,7 sekundy.

Po czterech rundach Campenato Nacional Petrobras Gustavo Saba uzyskał przewagę 28 punktów nad Diego Domínguezem.