Rally Italia Sardegna 2018 - Awans Tanaka

pią, 8 czerwca 2018 godz. 11:16:19 skomentuj rajdy

Ott Tanak

Ott Tanak wygrał czwarty odcinek specjalny Rajdu Sardynii i awansował na drugie miejsce w Rajdzie Sardynii.

Andreas Mikkelsen na Tergu-Osilo 1 stracił do reprezentanta Toyoty 1.4s, a w rajdzie zachował 14.2s przewagi nad Estończykiem.

- Dobry przejazd. Co mogę więcej powiedzieć? To szybsza trasa – powiedział Tanak.

- Wiedzieliśmy, że ten odcinek będzie lepiej pasował Toyocie, ponieważ jest szybszy i bardziej płynny. Samochód spisuje się tak, jak tego chcę, co jest naprawdę fajne – powiedział Mikkelsen.

Oesowe podium skompletował Latvala (+2.4s): - Jadę z bezpieczną prędkością i nie ryzykuję. Wiem, że mogę przyśpieszyć, kiedy będę czuł się pewniej, a wtedy powinno być łatwiej.

- To był przyzwoity przejazd. Były miejsca, w których mogłem jechać trochę szybciej, ale to pierwszy raz tutaj w WRC. Nie było żadnych zakrętów do jazdy na pierwszym lub drugim biegu, więc ten odcinek był dla mnie łatwiejszy – powiedział Teemu Suninen (+2.6s)

- Zdecydowanie poranek nie idzie zgodnie z planem – powiedział Elfyn Evans (+2.8s). – Jednak stało się. Teraz musimy wykorzystać tę imprezę do nauki.

Sebastien Ogier

Sebastien Ogier był szósty (+3.9s), zaledwie 0.2s przed Thierrym Neuville.

- Dość podobny czas – stwierdził Sebastien Ogier. – Nie wiem dlaczego na poprzednim oesie byliśmy tak wolni. Nie wiem czemu mój samochód jest bardziej mokry i ubłocony niż Neuville’a. To dobre pytanie.

- Mieliśmy takie samo podejście, jak na innych odcinkach – powiedział Thierry Neuville. -  Próbowaliśmy, ale wiemy, że musimy zachować spokój, aby zająć dziś dobre miejsce na dobry start jutro. 

Dziesiątkę skompletowali Esapekka Lappi (+5.5s), Hayden Paddon (+6.2s), a z takim samym czasem do mety odcinka dojechali Craig Breen oraz Mads Ostberg (+7.5s).

- Dla nas jest zbyt mokro – powiedział Paddon. – Musieliśmy założyć dwie twarde opony na ten odcinek, bowiem inaczej nic by nam nie zostało na kolejny oes.

 Popełniłem drobny błąd z oponami, myślałem, że będzie sucho. Założyliśmy twarde opony, a odcinek był mokry, padało, to był zły wybór – nie ukrywał Mads Ostberg.

W rajdzie Andreas Mikkelsen ma 14.2s przewagi nad Ottem Tanakiem i 18.2s nad Thierrym Neuville. Teemu Suninen traci do podium 1.6s.

Kajetan Kajetanowicz zanotował kolejną sporą stratę na czwartym oesie Rajdu Sardynii. Najszybciej WRC2 pojechał Ole Christian Veiby zostając nowym liderem w kategorii. Łukasz Pieniążek stracił do niego na odcinku 7.7s.

Skoda Motorsport