Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Atak Toyoty

nie, 7 października 2018 godz. 08:42:52 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Jari-Matti Latvala zbliżył się do liderującego w Rajdzie Wielkiej Brytanii Sebastiena Ogiera na 1,7 sekundy po pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym. Fin okazał się lepszy od Francuza o 2,7 sekundy. Oes Elsi na swoje konto zapisał Esapekka Lappi, który był szybszy od zespołowego kolegi o 1,6 sekundy. Kierowcy Citroena, Ott Tanak, Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen zabrali z serwisu pięć miękkich opon. Esapekka Lappi postawił na pięć średnich, Jari-Matti Latvala, Sebastien Ogier i Elfyn Evans na dwie miękkie i trzy średnie, a Hayden Paddon na cztery miękkie i jedną średnią.

- To był bardzo trudny oes. Mieliśmy jeden moment, ale na szczęście utrzymaliśmy się na drodze. Dałem z siebie wszystko - mówił Latvala.

- W tych warunkach to trudny start. Nie chciałem popełnić błędu i jest jak jest - komentował Ogier.

Za oesowym podium sklasyfikowano Craiga Breena (+5,4), Elfyna Evansa (+5,6), Otta Tanaka (+6,3) i Thierry'ego Neuville'a (+9,4). Dziesiątkę zamknęli Andreas Mikkelsen (+10,0), Mads Ostberg (+11,5) i Hayden Paddon (+11,7).

- Jest tak samo jak wczoraj. Czuję się dobrze. Samochód jest w porządku - komentował Tanak.

- Jest bardzo ślisko. Moje notatki są zbyt optymistyczne i musiałem odpuścić, ponieważ kilka razy pojechałem bokiem. Nie chciałem ryzykować - mówił Neuville.

- Trochę czyścimy, ale jest bardzo ciemno. Ciężko coś dostrzec. Powinniśmy założyć dodatkowe światła - donosił Mikkelsen.

- Starałem się wymieszać kilka rzeczy z tego, co nauczyliśmy się przez cały weekend. Nie było źle. Zmagałem się, by znaleźć rytm, ale było w porządku - podsumował Ostberg.

- Nie da się zrozumieć poziomu przyczepności. Jest bardzo ślisko i nie wiesz, czy zostaniesz na drodze. Mam odpowiednie opony, by przejechać przez las, ale nie na asfalt na Great Orme - informował Paddon.

W klasyfikacji generalnej Ogier ma za sobą Latvalę (+1,7), Lappiego (+7,5), Breena (+14,6), Ostberga (+41,3), Mikkelsena (+42,2), Paddona (+52,8) i Neuville'a (+1:00,6).

W WRC 2 Kalle Rovanpera jest lepszy od Pontusa Tidemanda (+1:06,4) i Gusa Greensmitha (+1:57,2).

fot. TGR WRC