Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Atak Tanaka

pią, 26 stycznia 2018 godz. 14:31:18 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak perfekcyjnie rozpoczął drugą piątkową pętlę Rajdu Monte Carlo i na liczącym blisko 27 kilometrów deszczowym oesie Vitrolles-Oze 2 o 6,5 sekundy pokonał Sebastiena Ogiera. Za mistrzem świata sklasyfikowano Thierry'ego Neuville'a (+6,7).

Kierowcy M-Sportu oraz Hyundaia zabrali z serwisu cztery supermiękkie i dwie miękkie opony. Zawodnicy Citroena postawili na sześć supermiękkich opon. Jari-Matti Latvala zdecydował się na kombinację 4+1, a Ott Tanak i Esapekka Lappi na pięć supermiękkich opon.

- Koncentruję się na tym, by jak najlepiej zarządzać oponami - mówił Ogier.

Czwarty czas uzyskał Jari-Matti Latvala (+7,3), a piąty Kris Meeke (+11,4). Za kierowcą Citroena sklasyfikowano Esapekkę Lappiego (+11,4), który zbliżył się w klasyfikacji generalnej do Daniego Sordo. Z trasy odcinka wypadł Eric Camilli. Kierowca M-Sportu był drugi w WRC2.

- Czuję się lepiej niż rano. Dobrze bawię się w samochodzie. Przez deszcz w niektórych partiach było bardzo ślisko. Inne są za to suche. Muszę zachować pewien margines bezpieczeństwa - komentował Latvala.

- Na drodze jest sporo błota, a deszcz nie pada tak mocno, by zmyć je - mówił Meeke.

- Moi szpiedzy wykonali dobrą robotę, więc nie było źle. Czuję się w porządku - komentował Lappi.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Craig Breen (+15,1), Elfyn Evans (+20,1), Dani Sordo (+26,9) i Bryan Bouffier (+28,1).

- Samochód jest lepszy, ale jest niesamowicie podstępnie. Wcześniej nie miałem czystego przejazdu, więc nie jest źle - mówił Breen.

- Odcinek w całości był wilgotny, a spodziewaliśmy się, że będzie sucho. To nie jest idealne dla nas - informował Evans.

- Teraz zaczęło padać i musiałem być ostrożny z tymi oponami - tłumaczył Sordo.

- Warunki są bardzo ciężkie, ale mamy więcej zabawy. Jest podstępnie i musimy zachować koncentrację - podsumował Bouffier.

Po sześciu odcinkach specjalnych Ogier ma za sobą Tanaka (+33,9), Sordo (+1:07,9), Lappiego (+1:09,5) i Latvalę (+1:18,1).

W WRC2 po kraksach Teemu Suninena i Erica Camilliego pewnie prowadzi Jan Kopecky.

fot. TGR WRC