Rally Mexico 2018 - Atak Sordo, problemy Toyoty

pią, 9 marca 2018 godz. 19:13:52 skomentuj rajdy

fot. TGR WRC

Dani Sordo najlepiej poradził sobie z pierwszym przejazdem odcinka El Chocolateizostał nowym liderem Rajdu Meksyku. Problemy przeżywają kierowcy Toyoty, którzy zmagają się ze zbyt wysoką temperaturą silników.

- Było naprawdę dobrze i jestem zadowolony. Starałem się pojechać dobrze i zaatakować. Czas nie wygląda źle - mówił Sordo.

Drugim czasem popisał się Elfyn Evans, który stracił do Hiszpana 11,1 sekundy. Oesowe podium uzupełnił Kris Meeke (+13,3).

- Jest ciężko i ślisko. Staram się zrównoważyć atak i ostrożność - komentował Evans.

- Jest przebiegle. Z przodu miałem twarde opony i balans samochodu był podstępny - informował Meeke.

Czwartym czasem popisał się Sebastien Loeb (+14,6). 9-krotny mistrz świata był szybszy od Otta Tanak (+15,2), Andreasa Mikkelsena (+15,6) i Sebastiena Ogiera (+19,6).

- Było w porządku, ale bardzo ślisko. Nasze opony zaczynają się niszczyć. To nie był łatwy oes - podsumował Loeb.

- To powolny, śliski, podstępny i gorący oes. Wszystko na raz. Nie wiem, czy auto przegrzewa się - mówił Tanak.

- Tył ślizgał się i był wszędzie. Nie miałem najlepszego wyczucia. Starałem się atakować tak mocno, jak to możliwe - komentował Mikkelsen.

- Bez dramatów. To nie jest najlepsza pozycja, ale staram się, jak mogę. Samochód jest w porządku - mówił Ogier.

Na ósmym miejscu sklasyfikowano Thierry'ego Neuville'a (+22,1). Za Belgiem znaleźli się Teemu Suninen (+28,9), Jari-Matti Latvala (+35,6) i Esapekka Lappi (+43,9).

- Pojechałem najlepiej jak mogłem. Było dużo lepiej niż na pierwszym odcinku. Zmagałem się z balansem samochodu. Nie mam dobrych ustawiań na te drogi - mówił Neuville.

- Myślę, że straciliśmy trochę czasu. Po prostu nie mam tempa. Muszę się poprawić - podsumował Suninen.

- Mamy problem ze zbyt wysoką temperaturą silnika. Możemy to kontrolować i zmniejszać moc, by być po bezpiecznej stronie. W tej chwili nie możemy mówić o wydajności. Musimy być sprytni i nie możemy zagotować silnika - tłumaczył Latvala.

- To całkiem długi oes z małą średnią prędkością - komentował Lappi, który nie chciał zdradzić, czy ma problem z temperatuą silnika swojej Toyoty.

W klasyfikacji generalnej czołową piątkę tworzą Sordo, Meeke (+9,5), Evans (+15,2), Loeb (+16,3) i Tanak (+18,3). Kolejne lokaty należą do Ogiera (+20,9), Mikkelsena (+24,5), Neuville'a (+33,5), Suninena (+40,7) i Latvali (+44,9).

fot. TGR WRC