Cyprus Rally 2018 - Al-Attiyah walczy z Łukjaniukiem

sob, 16 czerwca 2018 godz. 10:52:02 skomentuj rajdy

Nasser Al-Attiyah | fot. FIA ERC

Nasser Al-Attiyah zapisał na swoje konto oes Cyta Stavrovouni 1 i o dwie sekundy pokonał Aleksieja Łukjaniuka, który przewodzi w klasyfikacji generalnej Rajdu Cypru. Trzeci czas na ponad 11-kilometrowym odcinku zanotował Juuso Nordgren (+4,4), który był szybszy od Simosa Galatariotisa (+4,7) oraz Alexandrosa Tsouloftasa (+4,7). Hubert Ptaszek (+17,8) zanotował dziewiąty czas.

- Na drugim odcinku znowu musiałem restartować silnik. Wydaje mi się, że wszystkie Fiesty mają z tym problem, ale jesteśmy tutaj i staramy się - mówił Al-Attiyah.

- Atakowałem na tym odcinku, ale miałem problem z pedałem gazu, przez co straciłem 10-15 sekund. Silnik nagle zgasł. Obracaliśmy się i uruchamiałem silnik na nowo. Sporo straciliśmy - informował Łukjaniuk.

- Nie popełniłem dużych błędów i nie ryzykowałem. To był czysty poranek. Musiałem zmienić swój styl jazdy, ale jest w porządku - komentował Nordgren.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Łukjaniuk. Drugi jest Al-Attiyah (+5,6), a trzeci Nordgren (+23,2). Hubert Ptaszek (+1:29,9) sklasyfikowany jest na dziesiątej pozycji.

fot. FIA ERC