Cyprus Rally 2018 - Al-Attiyah najlepszy w kwalifikacjach

pią, 15 czerwca 2018 godz. 09:47:36 skomentuj rajdy

Nasser Al-Attiyah | fot. twitter.com/AlAttiyahN

Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel okazali się najszybsi na odcinku kwalifikacyjnym Rajdu Cypru, który stanowi rundę mistrzostw Europy. Załoga Fiesty R5 w pokonanym polu zostawiła duet Nordgren/Suominen (+1,825), a trzeci czas zanotowali Łukjaniuk i Arnautov (+2,518).

- Ostatnio to był dość dobry rajd. Staramy się pojechać jak najlepiej. Miałem jeden duży moment, ale starałem się być jak najlepszy. To normalne na rajdzie - podsumował Al-Attiah.

- Jesteśmy dość zadowoleni z czasu. W porównaniu do Nassera to naprawdę dobry czas. Wiemy, że w tych warunkach jest dobry. Mamy naprawdę dobre wyczucie. W zespole panuje świetna atmosfera. Staramy się o dobre tempo. W ten weekend nie będę włączał trybu ataku. Chcemy czystego rajdu - mówił Nordgren.

- Ten weekend to będzie dramat. Czeka nas długa droga na czele stawki. Nasser lepiej wie jak jechać po tych drogach - mówił Łukjaniuk.

Drugą trójkę na ponad sześciokilometrowym oesie stworzył załogi Avcioglu/Korkmaz (+4,508), Galatariotis/Ioannou (+4,745) oraz Magalhaes/Magalhaes (+5,165).

- Jest dość ciężko. Było dość przyjemnie i powinno być w porządku. Nie będę mocno atakował. Ten rajd jest na przetrwanie. Nie zamierzam ryzykować. Musimy pamiętać o kamieniach. Jest bardzo podstępnie - mówił Avcioglu.

- Było dobrze. Wydawało mi się, że mamy pewne problemy, ponieważ na ostatnim zakręcie pojechaliśmy nieco szerzej, ale jest w porządku - podsumował Galatariotis.

- Starałem się znaleźć dobre ustawienia. Czas jest dobry, wykonałem dobrą robotę. Auto mogło być nieco wyżej, by pokonać niektóre cięcia - komentował Magalhaes.

Czołową dziesiątkę zamknęły duety Stajf/Ehlova (+6,024), Ptaszek/Szczepaniak (+7,000), Herczig/Ferencz (+7,283) oraz Botka/Mesterhazi (+9,800).

- Miło jest wrócić. Wciąż dużo uczymy się, ale postaramy się przyspieszyć. Dobrze bawimy się. Pogoda jest dobra i samochód działa idealnie. Rozmawiamy ze Skodą, by zawrzeć umowę i reprezentować ich barwy. Przekonamy się, co z tego wyniknie - mówił Stajf.

- Rajd Akropolu był dobry. Nadal możemy być szybsi. Czas jest dobry, ale w porównaniu do treningów jest nieco inaczej. Był jeden zakręt więcej. Zobaczymy, co się wydarzy. Chcemy zebrać doświadczenie - informował Ptaszek.

- Odcinek jest dość zakurzony, ale było w porządku. Przed rajdem nie udało nam się znaleźć ustawień. Czas jest w porządku, ale to za mało - tłumaczył Herczig.

- Odcinek jest dobry i są na nim głebokie cięcia - podsumował Botka.

- Rajd Cypru przypomina grę komputerową. Jest bardzo ślisko. Staraliśmy się pojechać szybciej przez niektóre zakręty, ale jest wąsko - mówił Nobre (+11,070).

fot. twitter.com/AlAttiyahN