Adamo nie wprowadzi drastycznych zmian

czw, 10 stycznia 2019 godz. 10:37:47 skomentuj rajdy

Andrea Adamo | fot. Hyundai Motorsport

Andrea Adamo, który został nowym szefem zespołu Hyundaia w WRC, przyznał, że nie będzie wprowadzał drastycznych zmian w sposobie funkcjonowania ekipy i ze spokojem będzie obserwował, co należy zmienić, by koreańska marka mogła świętować tytuł mistrzowski.

- Jestem bardzo podekscytowany nową rolą w zespole i obowiązkami, z jakimi to się wiąże. Z jednej strony będzie to duże wyzwanie, ale z drugiej mam nadzieję, że połączymy nasze działy WRC z działem klientów. W Alzenau pracują świetni ludzie i moim celem jest stworzenie spójnego środowiska pracy, optymalizacja zasobów i dalsze budowanie na fundamentach, które już zostały stworzone - mówił Adamo.

- Nie jestem osobą, która przychodzi i od razu zmienia pewne rzeczy. Potrzebuję czasu, by zrozumieć, co działa i gdzie musimy wprowadzić poprawki. Poproszono mnie o pomoc, by osiągać sukcesy, ale to praca zespołowa. Musimy kontynuować to, co zostało już wykonane. Ten zespół przez ostatnie lata walczył o tytuły i z pokorą zrobię, co w mojej mocy, by postawić decydujący krok - dodał.

fot. Hyundai Motorsport