Abarth Rally Cup w FIA ERC

wto, 11 grudnia 2018 godz. 17:10:38 skomentuj rajdy

Abarth 124 RGT | fot. FIA ERC

Abarth Rally Cup będzie w sezonie 2019 towarzyszył rajdowym mistrzostwom Europy i na mocy zawartej dzisiaj umowy będzie promowany przez firmę Eurosport Events. Kalendarz będzie liczył sześć rund, a w użyciu będzie model 124 R-GT, który kosztuje 110 tysięcy euro. Przy zakupie auta załoga zostanie zwolniona z opłaty wpisowego.

- Cieszymy się, że rozpoczęliśmy to partnerstwo. Mamy nadzieję, że będzie ono długoterminowe i owocne. Dziękujemy Abarthowi za zaufanie organizatorom mistrzostw Europy. Abarth to znakomita marka, która jest synonimem rajdów i jesteśmy zachwyceni, że firma otwiera nowy rozdział w swojej historii. W 2018 roku mogliśmy obserwować wybranych zawodników podczas rund FIA ERC w ramach RGT Cup - mówił Jean-Baptiste Ley, koordynator FIA ERC.

W kalendarzu pucharu znalazły się rajdy Wysp Kanaryjskich, Lipawy, Polski, Roma di Capitale, Barum i Węgier. Za zwycięstwo w każdej rundzie załoga otrzyma 12 tysięcy euro. Drugie miejsce będzie nagradzane kwotą 10 tysięcy euro, a trzecie 8 tysięcy euro. Załoga sklasyfikowana tuż za podium otrzyma 4 tysiące euro.

fot. FIA ERC