Rally Liepāja 2017 - 51 zgłoszeń w Lipawie

pią, 22 września 2017 godz. 19:16:52 skomentuj rajdy

Kajetanowicz/Baran | Fot. ERC

Wczoraj o 18.00 minął termin zgłoszeń na Rally Liepāja, końcową rundę ERC (6-8 października). Zgodnie z regulaminem, lista zgłoszeń zostanie opublikowana w piątek, 29 września o godz. 18.00.

Organizatorzy poinformowali o otrzymaniu 37 zgłoszeń w mistrzostwach Europy i 26 w podwójnej rundzie mistrzostw Łotwy (12 załóg zamierza rywalizować w obydwu seriach). W ERC uzbierano dwanaście samochodów R5. O mistrzostwo Europy powalczą Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran (Fiesta) oraz Bruno Magalhães i Hugo Magalhães (Fabia). Portugalczycy zebrali o 24 punkty mniej od polskiej załogi. Przy sześciu zaliczanych wynikach Kajetanowicz ma do skreślenia siedem, Magalhães - dwa oczka. Do zdobycia pozostało 39 punktów.

Trzeci w klasyfikacji, Bryan Bouffier opuszcza łotewską rundę. Szanse na podium ma zatem Aleksiej Łukjaniuk (Fiesta). Samochodami R5 dysponują również Łukasz Habaj pilotowany przez Daniela Dymurskiego, Kalle Rovanperä, Jānis Berķis (Fiesty), Nikołaj Griazin, Ralfs Sirmacis, Albert von Thurn und Taxis, Rakan al-Rashed (Fabie), José Antonio Suárez i Pepe López (Peugeoty).

Aleks Zawada zachował szanse na mistrzostwo ERC 3 i ERC Junior U27. Jego pilot Grzegorz Dachowski rywalizuje o prymat w ERC 3. Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska mogą poprawić 12 miejsce w ERC 3, gdzie zgłosiło się 19 załóg. W ERC 2 nadeszło sześć zgłoszeń.