Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019 - 0,4 sekundy przed Power Stage

nie, 27 stycznia 2019 godz. 11:22:00 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka La Bollène-Vésubie - Peïra-Cava i przed kończącym Rajd Monte Carlo Power Stage traci do liderującego Sebastiena Ogiera 0,4 sekundy. Francuz, który ma problemy z przepustnicą w swoim Citroenie C3 WRC stracił na ponad 18-kilometrowym oesie 2,8 sekundy. Trzeci czas zanotował Ott Tanak (+3,8).

- Miałem bardzo dobry odcinek, zwłaszcza końcówkę. Samochód był naprawdę przyjemny w prowadzeniu, więc mogłem atakować na maksimum. Nie wiem, jak wyglądają opony, ale są wystarczające, by powalczyć o zwycięstwo - informował Neuville.

- Nadal mam problemy z przepustnicą, ale staram się tak mocno, jak tylko potrafię. Gaz nie działa najlepiej - tłumaczył Ogier.

- Naprawdę nie wiem, jak to się stało, ale auto ma lepszy balans. Miałem dobry i czysty przejazd. Może nie atakowałem mocno, ale miałem dobry rytm - informował Tanak.

Drugą trójkę na odcinku utworzyli Kris Meeke (+5,7), Sebastien Loeb (+9,0) oraz Jari-Matti Latvala (+10,8). Siódmy był Teemu Suninen (+15,1).

- Rano nie jechałem swoim tempem. Chciałem sprawdzić notatki na pierwszym przejeździe Power Stage. Oczywiście nie jechałem też za wolno, ponieważ chciałem złapać właściwy rytm - mówił Meeke.

- Naprawdę mocno staraliśmy się. Zmieniliśmy ustawienia i próbujemy ustabilizować auto. Czułem się lepiej i przyczepność była lepsza - relacjonował Loeb.

- Mocno się starałem, ale nie mogę jechać z prędkoscią Otta. Teraz pytaniem jest, co zrobi Loeb - komentował Latvala.

- Oes jest zupełnie inny niż rano. Nie ma już soli. Interesujące będzie zobaczenie jak inni sobie poradzą - komentował Suninen.

Przed Power stage Ogier ma 0,4 sekundy przewagi nad Neuvillem. W walce o trzecie miejsce Tanak (+2:13,3) ma za sobą Loeba (+2:21,3) i Latvalę (+2:24,1).

fot. Hyundai Motorsport